Piątek 25 kwietnia
Jarosława, Marka, Elwiry

Profilaktyka przeciwalkoholowa: ponad milion złotych do wzięcia

ts , Ryszarda Kitowska (UM) 2011-04-06 10:00:00

Prezydent Miasta Radomia ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z obszaru przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2011 r. Do wzięcia jest łącznie ponad milion złotych.

Konkursem objęte zostały cztery zadania z tego zakresu. I tak, na prowadzenie programu korekcyjnego dla sprawców przemocy domowej gmina przeznacza 10 tysięcy złotych. Na edukację publiczną  z  zakresu przeciwdziałania uzależnieniom (m.in. organizację konferencji, narad, seminariów, szkoleń, współpracę z lokalnymi mediami  budżet jest gotów wyłożyć 150.000 zł. Kolejne zadanie, z dofinansowaniem na poziomie 70 tysięcy złotych, dotyczy prowadzenia programu profilaktycznego dla dzieci i młodzieży, przy czym wymagane jest dołączenie do oferty  programu wraz z precyzyjnym i realistycznym opisem jego celów oraz założeń. Wszystkie te zadania winny być realizowane od  maja  do 15 grudnia tego roku.

Zaś czwarte z zadań, na które gmina przeznacza aż 800 tysięcy złotych, polega na zorganizowaniu   wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych alkoholizmem. W tym przypadku gmina bardzo szczegółowo określa wymogi wobec potencjalnych oferentów: zadanie musi być zrealizowane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku
letniego dla dzieci i młodzieży szkolnej, także zasad jego organizowania i nadzorowania;
wypoczynek letni musi odbywać się na terenie Polski; wypoczynek letni musi  trwać ciągiem  co najmniej 10 dni (z wyłączeniem dni przeznaczonych na podróż); w jednym turnusie powinno uczestniczyć co najmniej  45 dzieci; uczestnicy  wypoczynku muszą mieć zapewnione co najmniej 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, kolacja);  uczestnikami  wypoczynku letniego mogą być  dzieci  i młodzież w przedziale wiekowym od 8 do 16 roku życia, tj. urodzeni w latach 1995-2003; uczestnicy wypoczynku letniego winni być wytypowani przez pedagogów szkolnych; w trakcie wypoczynku  letniego musi być prowadzony program
socjoterapeutyczny przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje.

Na złożenie ofert konkursowych organizacje pozarządowe mają 3 tygodnie. Szczegółowe informacje - w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap