Zasady naboru pozostają takie same. Propozycje zgłaszane do GPR mogą zgłaszać przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe i mieszkańcy miasta. Mogą one dotyczyć m.in. poprawy warunków zamieszkania, w tym stanu technicznego i termomodernizacji wielorodzinnych budynków mieszkalnych. W programie mają szansę znaleźć się przedsięwzięcia poprawiające jakość przestrzeni publicznej poprzez np. prace modernizacyjne, restauratorskie i konserwatorskie w obiektach zabytkowych, porządkowanie przestrzeni publicznych oraz adaptacje istniejącej zabudowy na nowe funkcje.
Można zgłaszać również propozycje z zakresu aktywizacji osób pozostających bez pracy, umożliwiające podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wspierające rodziny zagrożone wykluczeniem społecznym, sprzyjające rozwojowi oferty edukacyjnej oraz działalności gospodarczych, w tym sektora ekonomii społecznej i wolontariatu. W programie jest też miejsce dla propozycji dotyczących poprawy jakości środowiska naturalnego, w tym m.in. ograniczenia niskiej emisji, rozwoju niskoemisyjnego transportu miejskiego, zwiększania powierzchni biologicznie czynnych i poprawy odporności miasta na zmiany klimatu. Szczegóły na stronie: http://www.radom.pl/page/5181,rewitalizacja---ozywiamy-srodmiescie.html).
Projekty muszą być zlokalizowane na obszarze rewitalizacji (link do mapy: http://mapy.gis.umradom.pl/lm/index.php/view/map/?repository=spoledu&project=REWITALIZACJA).
Uzupełniony formularz należy podpisać, zeskanować i wysłać wraz z formularzem w wersji edytowalnej na adres rewitalizacja@umradom.pl.
Aby pomóc zainteresowanym wypełnić formularz zgłoszeniowy czy skonsultować pomysł na projekt, Biuro Rewitalizacji zaprasza na dyżur w Kamienicy Deskurów 6 lipca w godz. 16.30-18.00 (recepcja).