Zastępcami przewodniczącego komisji dyscyplinarnej zostali przedstawiciele radomskiej delegatury Kuratorium Oświaty: Jerzy Jon (starszy wizytator), Renata Otolińska (wizytator), Izabela Renowska (starszy wizytator), Dorota Anna-Skalińska (wizytator), a w składzie komisji znaleźli się też inni reprezentanci oświaty z miasta i regionu radomskiego.
Wśród 102 obrońców z urzędu znaleźli się natomiast: Wojciech Walberski (PG 10), Janusz Cichy (Zesp. Szk. Spożywczych i Hotelarskich), Marta Tarasińska (PSP 28), Barbara Jędrzejewska (PSP 1), Elżbieta Partyga (PSP 22), Anna Wulkiewcz (PG 2), Ewa Kraczkowska (Poradnia Pyscholog.-Pedag. W Zwoleniu), Anna Kucfir-Piechota oraz Alina Różycka-Grzegorczyk (Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kolonii Szczerbackiej).
Zadaniem komisji dyscyplinarnej jest orzekanie w sprawach nauczycieli wszystkich typów i rodzajów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych na terenie województwa mazowieckiego. Kandydatów na członków komisji oraz obrońców z urzędu zgłaszali przedstawiciele samorządu terytorialnego i rad pedagogicznych szkół.
Obrońca z urzędu bierze udział w postępowaniu wyjaśniającym i w pracach przed komisją dyscyplinarną. Kandydaci na obie funkcje musieli spełnić określone wymagania, w tym m.in. posiadać stopień nauczyciela mianowanego, pięcioletni staż pracy, cieszyć się autorytetem i cechować się wysokimi walorami moralnymi.
Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli stoi na straży godności zawodu, w szczególności dba o:
rzetelne realizowanie zadań związanych z podstawowymi zadaniami szkoły,
wspieranie każdego ucznia w jego rozwoju,
dążenie do pełnego rozwoju osobowego pedagogów,
kształtowanie i wychowanie młodzieży w duchu obywatelskim,
kształtowanie u uczniów postaw moralnych.