Impreza rozpocznie się w niedzielę, 14 sierpnia, o godz. 15.30, kiedy to szwadron radomski przemaszeruje spod katedry na rynek. Tam nastąpi przekazanie barw pułkowych. Organizatorami festynu są Urząd Miejski w Radomiu, Ośrodek Kultury i Sztuki "Resursa Obywatelska", Stowarzyszenie "VIS" Radom, oraz Hufiec ZHP Radom – Miasto. W poniedziałek zapraszają oni na Koniówkę, gdzie o godz. 13 rozpocznie się wielki festyn rodzinny.
Będzie tam można dojechać autobusami „dwunastką” i „piętnastką” oraz specjalnym autobusem linii 60. Trasa linii specjalnej: Prędocinek - dworzec PKP - 25 Czerwca - Struga - 11 Listopada - Chrobrego - Warszawska - Malczewskiego - Wernera - Chłodna (w przeciwnym kierunku Polna) - Folwarczna i Czarnieckiego. Przejazd autobusem linii 60 jest bezpłatny, natomiast w autobusach numer 12 i 15 wymagane jest posiadanie biletu komunikacji miejskiej. Autobusy będą jeździć od godz. 12.10 co 20 minut. Dla prywatnych aut zostaną zorganizowane parkingi.
O 13.30 odbędzie się pokaz akcji ratowniczej w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej, a zaraz potem o godz. 14.00 będzie można podziwiać widowisko historyczne „Na polu chwały 1920. Z dziejów Szwadronu Radomskiego” dotyczące udziału radomskiego szwadronu w wojnie polsko-bolszewickiej. Przewidziany jest również koncert piosenek patriotycznych o godz. 16 oraz gra historyczna „Wstąp do armii, broń ojczyzny” o godz. 17. Festyn zakończy się o godz. 19. Przygotowano również wiele dodatkowych atrakcji: przejażdżki autami terenowymi, zwiedzanie obozowiska wojska i harcerzy, park wspinaczkowy, nauka jazdy konnej, gry terenowe oraz stoisko gastronomiczne.
To, co wydarzy się na radomskim rynku oraz w Koniówce 14 i 15 sierpnia będzie upamiętnieniem wydarzeń z 1920 roku, kiedy to miała miejsce Bitwa Warszawska, zwana też Cudem nad Wisłą. Jest to jedna z najważniejszych bitew w historii naszego kraju, bo właśnie wtedy wojska polskie odparły atak bolszewików i przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości.