- Znieczulenia zewnątrzoponowe były jednym z punktów "Paktu na rzecz zdrowia", który zaproponowałem radomianom przed wyborami samorządowymi, i który zobowiązałem się realizować w trakcie drugiej kadencji - przypomina prezydent Radosław Witkowski.
- Zapowiadałem budowę oddziału rehabilitacji i ten działa. Zobowiązywałem się do zakupu 15 karetek, których od tego czasu pozyskaliśmy już ponad dwadzieścia. Systematycznie prowadzimy też remonty oddziałów i poradni. M.in. ostatnio oddaliśmy do użytku odnowiony oddział chirurgii naczyń. Nie rezygnujemy też planów uruchomienia poradni geriatrycznej, chociaż tu problemem jest brak specjalistów. Dziś natomiast bardzo się cieszę, że możemy poinformować o wprowadzeniu znieczuleń przy porodach. To odpowiedź na ważne postulaty zgłaszane przez radomianki - mówi prezydent.
- To „złoty” standard. To coś, na co na pewno pacjentki czekały. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy im takie znieczulenie zaproponować. To znacznie przyspiesza przebieg porodu i pozostaje bez wpływu na wzrost powikłań okołoporodowych czy stan noworodka - mówi zastępca kierownika Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym Martyna Stępniewska.
Znieczulenie zewnątrzoponowe jest stosowane na życzenie pacjentki i po konsultacji z anestezjologiem, który obejmuje ją opieką podczas całego porodu.