Dzień rozpocznie się mszą świętą, po której uczniowie, nauczyciele i absolwenci przejdą do UM, gdzie w sali koncertowej odbędzie się oficjalna część obchodów. Potem przewidziano spotkania dawnych uczniów z nauczycielami w siedzibie szkoły. Dzień zakończy bal absolwentów w restauracji w Wielogórze. Jeśli kończyłeś II LO i chcesz wziąć udział w zjeździe, masz czas do 30 kwietnia, by tę chęć potwierdzić. Możesz się zarejestrować na stronie II LO, zakładka "Jubileusz" lub wydrukować formularz, wypełnić i wysłać na adres szkoły.
Na maj planowana jest wystawa o historii "Konopnickiej" w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Organizatorzy jubileuszu nadal czekają na pamiątki związane ze szkołą: fotografie, świadectwa, dyplomy, tarcze, legitymacje. Zdjęcia materiałów można przysyłać drogą elektroniczną na adres biblioteka@2lo.radom.pl . Materiały można złożyć osobiście w sekretariacie II LO lub w bibliotece albo przesłać listownie na adres: 260-600 Radom, ul. Kusocińskiego 8. Szkoła liczy też na wspomnienia absolwentów; trzeba je przesłać na e-mail: 100lat@2lo.radom.pl, listownie na adres szkoły lub poprzez Księgę Wspomnień na stronie internetowej II LO. Najciekawsze zostaną umieszczone w monografii "Konopnickiej".
Początki LO im. Marii Koponpnickiej sięgają roku 1902. Wtedy to Józefa Julia Waręska otworzyła przy ul. Górki Lubelskie 13 Prywatną Czteroklasową Szkołę Żeńską z programem progimnazjum rządowego. Pensja pani Józefy była wtedy w Radomiu jedyna placówką, w której uczyli wyłącznie Polacy. W 1911 roku przejęło ją Towarzystwo Niesienia Pomocy Uczącym Się, założone przez Stefana Sołtyka, i nadało jej nazwę Siedmioklasowa Szkoła Handlowa Żeńska w Radomiu. Pierwszym dyrektorem nowej placówki został Stefan Sołtyk. W 1925 szkoła stała się Gimnazjum Filologicznym Żeńskim i otrzymała patronkę - Marię Konopnicką.