Sąd konkursowy przyznał drugą nagrodę w kwocie 9 tysięcy złotych dla Studio B. A.U. z Warszawy oraz dwie równorzędne trzecie nagrody, po 6 tysięcy złotych każda, dla Pracowni Architektury Opaliński z Krakowa oraz pracowni Manufaktura nr 1 z Wrocławia.
Na konkurs wpłynęło 29 prac. Dwie z nich zostały odrzucone z powodu złamania zasady anonimowości prac (dane identyfikacyjne autora nie zostały włożone do zaklejonej koperty). Sąd konkursowy ocenił 27 prac. Konkurs architektoniczny na opracowanie szczegółowej koncepcji
zagospodarowania Placu Jagiellońskiego Prezydent Radomia ogłosił we wrześniu ubiegłego roku.
Plac Jagielloński w obecnej chwili jest terenem zaniedbanym przestrzennie, funkcjonalnie i technicznie - zatracił charakter placu miejskiego i miejsca wypoczynku. W otoczeniu widoczny jest chaos przestrzenny. W odczuciu mieszkańców miejsce to wymaga uporządkowania.
Urząd Miejski określił wytyczne projektowe do konkursu, zgodnie z którymi powierzchnia placu ma być jednopłaszczyznowa, ma być uwzględniona mała architektura, oświetlenie, zieleń, może się też znaleźć element wodny, a na pewno przewidziane musi być usytuowanie w tym miejscu pomnika św. Kazimierza Jagiellończyka - patrona miasta. Teren ten jest położony w granicach trzech obowiązujących miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego: "Centrum Północ", " Plac Jagielloński", "Kilińskiego-Witolda".