- Elektronik jest od wielu lat jedną z czołowych szkół zawodowych w Polsce. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby dostosować bazę szkoły do wyzwań jakie stawia waśnie takie miejsce szkoły na mapie edukacyjnej naszego kraju. Bardzo się cieszę z efektu wykonanych prac. Szkoła, która pod względem jakości kształcenia należy do czołówki szkół zawodowych nie tylko w województwie mazowieckim, ale też w kraju, dziś może się pochwalić jednym z najładniejszych budynków. Ten rzeczywiście bardzo zmienił wizualnie, ale co najważniejsze, dzięki zastosowanym rozwiązaniom udało się nam znacznie zmniejszyć zużycie energii - zarówno elektrycznej jak i cieplnej. Myślę, że szczególnie w tym czasie, nikogo nie trzeba przekonywać jak bardzo jest to ważne. Mam nadzieję, że jeśli rząd przestanie obrażać się na Unię Europejską, to podobne inwestycje, przy unijnym wsparciu uda się zrealizować także w wielu innych radomskich szkołach - mówi prezydent Radosław Witkowski.
Celem inwestycji było zwiększenie efektywności energetycznej budynków szkołyoraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przy zastosowaniu odnawialnych źródeł energii. W ramach inwestycji zostały docieplone stropy i ściany, wymieniono drzwi zewnętrzne, zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody oraz instalację elektryczną. Zostało także wymienione oświetlenie oraz zamontowano panele fotowoltaiczne. - To bardzo dobra szkoła, w którą należy inwestować. Bardzo się cieszę z zakończenia prac, które zdecydowanie poprawiają komfort i bezpieczeństwo zarówno nauczycieli jak i uczniów. W ogóle 2022 rok Zespół Szkół Elektronicznych może zaliczyć do bardzo udanych, bo oprócz termomodernizacji budynków powstało także nowe, wielofunkcyjne boisko - przypomina wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.
Termomodernizacja szkoły kosztowała ponad 5 mln złotych. Ponad 3,2 mln złotych to przyznane przez marszałka dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.