Prezydent miasta Andrzej Kosztowniak mocno wierzy, że środki takie się znajdą. – Od 2-3 lat czynimy starania o to, aby pozyskać fundusze na nowy, o wysokich standardach, obiekt tego typu, bowiem jedyna hala MOSiR jest już mocno zdekapitalizowana. Ostatnio otrzymaliśmy bardzo mocne wsparcie od ogólnopolskich i lokalnych środowisk siatkarskich i koszykarskich, które jasno zadeklarowały, że byłby to strategiczny obiekt dla tych dyscyplin – uzasadniał wprowadzenie projektu uchwały do porządku szef magistratu.
Prezydent przypomniał też, że w Radomiu doszło do spotkania władz miasta z minister zdrowia, a dziś marszałkiem Sejmu Ewą Kopacz, ministrem sportu Adamem Gierszem i wtedy to właśnie ze strony ministra padła deklaracja, że miasto może otrzymać dofinansowanie w wysokości nawet do 50% wartości inwestycji. W spotkaniu wziął udział także obecny wicemarszałek sejmiku wojewódzkiego Leszek Ruszczyk, który także deklarował pomoc finansową.
- Wiele innych miast również stara się o środki na ten cel, ale to my otrzymaliśmy bardzo silną, jednoznaczną deklarację – przekonywał radnych prezydent Kosztowniak. Ale w zasadzie przekonywać nie musiał, gdyż był jedynym zabierającym głos w tej sprawie.
Prezydent zaproponował zwiększenie wydatków w budżecie na rok 2012 o 2,5 mln złotych z przeznaczeniem na dokumentację projektową inwestycji. Zabepieczenie tych środków pozwol na ubieganie się o dofinansowanie realizacji inwestycji ze środków zewnętrznych.
Radni bez żadnej dyskusji przyjęli projekt uchwały dotyczący zmian w budżecie miasta, i przyjęli go jednogłośnie. Projekt zakłada także ponadto zwiększenie planu dochodów kwocie 3 mln złotych wynikające z podpisanej umowy z ministrem sportu na dofinansowanie inwestycji pod nazwą „Budowa stadionu lekkoatletyczno-piłkarskiego wraz z krytą trybuną A, treningowej hali lekkoatletycznej z krytą trybuną B oraz budynkiem administracyjnym przy MOSiR”, a także zwiększenie planu wydatków w kwocie 500 tys. złotych wynikające z konieczności zwrotu do ministra sportu i turystyki odzyskanego z Urzędu Skarbowego podatku VAT od zakupów dotyczących budowy stadionu lekkoatletyczno piłkarskiego.
Także i dwie pozostałe uchwały, dla przyjęcia których przewodniczący rady zwołał sesję nadzwyczajną przeszły bez dyskusji i jednogłośnie. Dotyczyły one kontynuacji przez gminę w latach 2012 – 2014 realizacji projektu systemowego pt. „Aktywność szansą na lepsze jutro” oraz zmiany uchwały z dnia 20 kwietnia 2009 roku w sprawie ustalenia szczegółowych warunków przyznawania oraz odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób zaburzeniami psychicznymi oraz warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat i trybu ich pobierania. W przypadku tego drugiego projektu chodziło o dostosowanie uchwały rady miejskiej do postanowień do ustawy o pomocy społecznej.