Poniedziałek 9 września
Sergiusza, Piotra, ¦cibora

Sukcesy młodych lekkoatletów z Radomia

dm, UM Radom 2024-07-29 12:05:00

Dziewięć medali zdobyli radomscy lekkoatleci podczas 78. PZLA Mistrzostw Polski U20, które odbyły się na stadionie MOSiR przy ul. Narutowicza. W rywalizacji uczestniczyło prawie siedmiuset zawodników i zawodniczek z całego kraju. Radom reprezentowali lekkoatleci RLTL GGG Radom, którzy wywalczyli trzy złote, dwa srebrne i cztery brązowe krążki.

Dwa złote medale zdobyła Wiktoria Gadajska, która zwyciężyła w biegach na 400m ppł. i 100m ppł. Z kolei Lena Suchowolak wywalczyła złoto na dystansie 1500 m oraz brąz w biegu na 800 m. Julia Adamczyk zdobyła srebrny medal w biegu na 100 m oraz brąz w skoku w dal. Jakub Abramczyk został wicemistrzem Polski w biegu na 3000m z przeszkodami, Nikola Brożyna zdobyła brązowy medal w biegu na 100m ppł., a Wiktor Janduła wywalczył brąz w biegu na 3000m z przeszkodami.

Radomski klub zwyciężył w punktowej klasyfikacji drużynowej.