Piątek 18 października
Juliana, Łukasza, Bratumiła

Radomianin bezkonkurencyjny w Toruniu

dm 2024-07-23 13:49:00

13-letni radomianin Alan Jakóbiak wygrał prestiżowe zawody kartingowe Rok Cup Poland, które odbyły się w Toruniu.

Na starcie stanęło 25 zawodników z całej Polski. Alan był jednak bezkonkurencyjny, wygrał "czasówkę" oraz pierwszy, drugi i trzeci wyścig, zaś w czwartym zajął trzecie miejsce. Ponadto w dwóch wyścigach zanotował najszybsze okrążenie, zdobywając dodatkowe punkty w klasyfikacji. Łącznie zanotował 95 oczek na 100 możliwych.

Radomianin w klasyfikacji generalnej sezonu awansował z 6. na 4. pozycję wśród 35 zawodników. Do końca sezonu pozostały już tylko dwie rundy - w Bydgoszczy oraz Zielonej Górze. Alan ma więc szansę zakończyć debiutancki sezon na podium i awansować na mistrzostwa świata, które odbędą się we Włoszech.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!