Niedziela 8 września
Marii, Adrianny, Klementyny

Radomiak zagra przy Struga z mistrzem Polski

dm, radomiak.pl 2024-07-27 07:23:00

W meczu 2. kolejki nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka zagrają u siebie z mistrzem Polski, Jagiellonią Białystok. Dla Zielonych będzie to pierwsze domowe spotkanie w obecnych rozgrywkach.

Nasza drużyna na inaugurację sezonu wygrała na wyjeździe 2:1 z beniaminkiem rozgrywek, GKS-em Katowice po dublecie Leonardo Rochy. Podopieczni trenera Bruno Baltazara zagrali bardzo dobrą pierwszą połowę spotkania, a szkoleniowiec Radomiaka mówił po meczu, że "w pierwszych 45 minutach gry była to filozofia Bruno Baltazara, z której Zieloni mają słynąć w kolejnych pojedynkach".

Jagiellonia to natomiast obrońca tytułu. W 1. kolejce podopieczni trenera Adriana Siemieńca pokonali u siebie 2:0 Puszczę Niepołomice po trafieniach Nene oraz Diaby-Fadiga. Z kolei we wtorek mistrz Polski wygrał na wyjeździe 4:0 z mistrzem Litwy, FK Poniewież po hat-tricku Imaza i bramce Hansena.

W zespole Radomiaka ciągle niedysponowani są Koptas, Ramos czy Donis, natomiast w ekipie z Białegostoku nie ma żadnych kontuzji. W poprzednim sezonie Zieloni u siebie przegrali z "Jagą" 0:2, a na wyjeździe 2:3, choć prowadzili już 2:0 po dublecie Pedro Henrique...

W pierwszym meczu przy Struga w nowym sezonie liczymy na Wasz gorący doping. Mamy nadzieję, że w tych rozgrywkach będziemy częściej świętować zwycięstwa po spotkaniach przed własną publicznością! Do zobaczenia - czytamy na radomiak.pl.

Sędzią głównym pojedynku będzie Piotr Lasyk z Bytomia.

Początek meczu Radomiak - Jagiellonia w sobotę (27 lipca) o godz. 17:30 na stadionie przy ul. Struga 63 w Radomiu. Transmisja w CANAL+ SPORT oraz CANAL+ online. Tekstowa relacja na Radomiak.pl oraz Radom24.pl.