Sobota 6 lipca
Dominiki, Gotarda, Agrypiny

Radomiak wygrał w sparingu z Cracovią

dm, radomiak.pl 2024-07-03 20:23:00

W drugim meczu kontrolnym w ramach letnich przygotowań do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka wygrali 1:0 z Cracovią. Bramkę dla Zielonych zdobył Leonardo Rocha z rzutu karnego.

Sparing odbył się na boisku przy hotelu "Sielanka nad Pilicą" w Warce. W 12. minucie Wolski wyprowadził kontrę, zagrał do Vagnera, który z 8. metrów trafił w bramkarza Cracovii. W 27. minucie Leonardo Rocha uderzał głową i nabił rękę rywala. Po chwili napastnik Radomiaka pewnie wykorzystał rzut karny, wyprowadzając Zielonych na prowadzenie.

W 47. minucie Kikolski świetnie wybronił próbę zawodnika z Krakowa z rzutu wolnego. Następnie Bruno Jordao kopnął z 16. metrów w słupek. Na kwadrans przed końcem sparingu i chwilę przed zmianami w naszym zespole, Rocha uderzył głową obok bramki Cracovii.

Drugi mecz kontrolny i drugie zwycięstwo Radomiaka. W naszej drużynie nie zagrali dziś Francisco Ramos oraz Christos Donis, którzy po kontuzjach trenowali indywidualnie. Zagrał natomiast Dariusz Pawłowski, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Polonii Warszawa.

Radomiak Radom - Cracovia 1:0 (1:0)
Leonardo Rocha 27 (k)

Radomiak: 12. Maciej Kikolski - 13. Jan Grzesik (76 Jakub Snopczyński), 16. Mateusz Cichocki (88 Mikołaj Molendowski), 29. Raphael Rossi (76 Damian Jakubik), 92. Zié Ouattara (76 Dariusz Pawłowski) - 9. Leândro (76 Krystian Okoniewski), 8. Luizão (76 zawodnik testowany), 6. Bruno Jordão (76 Roberto Alves), 27. Rafał Wolski (76 João Peglow), 80. Vágner Dias (76 Guilherme Zimovski) - 17. Leonardo Rocha (76 Jean Franco Sarmiento).

Cracovia: (I połowa) 26. Jakub Burek - 17. Mateusz Bochnak, 24. Jakub Jugas, 15. Kamil Glik, 19. Davíð Kristján Ólafsson, 4. Paweł Jaroszyński - 63. Filip Rózga, 88. Patryk Sokołowski, 6. Jani Atanasov, 10. Michał Rakoczy - 9. Benjamin Källman. (II połowa) 26. Jakub Burek - 92. Maksymilian Czerwiński, 33. Jakub Pestka, 88. Patryk Sokołowski (66, 19. Davíð Kristján Ólafsson), 3. Andreas Skovgaard, 17. Mateusz Bochnak (66, 63. Filip Rózga) - 95. Wiktor Mamroł, 20. Karol Knap, 23. Fabian Bzdyl, 11. Mikkel Maigaard - 7. Patryk Makuch.

Żółte kartki: Luizão, Snopczyński.