Niedziela 8 września
Marii, Adrianny, Klementyny

Radomiak przegrał sparing w Puławach

dm, radomiak.pl 2024-07-11 20:33:00

W kolejnym meczu kontrolnym w ramach letnich przygotowań do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy piłkarze Radomiaka przegrali w Puławach 0:2 z Ironi Tyberiada.

W 14. minucie Jean Franco Sarmiento, po składnej akcji całego zespołu, uderzył z 13. metrów nad bramką. W 21. minucie Radosław Cielemęcki zdecydował się na strzał z dystansu, jednak świetnie jego próbę wybronił Tal Bomshtein.

W 27. minucie rywale objęli prowadzenie - po dośrodkowaniu z prawej strony, akcję skutecznie zamknął Stanisław Biłeńkyj. Następnie Zieloni kontynuowali grę na połowie przeciwnika, ale w 42. minucie Ironi po kontrze podwyższył prowadzenie, gdy Kikolskiego pokonał Snir Talias.

W drugiej części gry Radomiak miał przewagę, jednak nasi zawodnicy byli nieskuteczni, m.in. Sarmiento kopnął z 16. metrów prosto w bramkarza, a Vagner nie wykorzystał dobrego zagrania Okoniewskiego, gdy na 6. metrze został zablokowany przez obrońcę gości.

Najważniejszą informacją dzisiejszego sparingu jest powrót do gry Francisco "Chico" Ramosa, który zagrał pierwszy mecz po koszmarnej kontuzji, której doznał w kwietniu 2023 roku! Portugalczyk wystąpił przez 38 minut, gdyż taki był plan, aby zagrał około 30/40 minut.

W piątek Zieloni podejmą w Centrum Sportowo-Szkoleniowym "Radomiak" na Koniówce ligowego rywala - Motor Lublin. Będzie to ostatni mecz kontrolny naszego zespołu przez rozpoczęciem nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Początek spotkania o godz. 13:30.

Radomiak Radom - Ironi Tyberiada 0:2 (0:2)
Stanisław Biłeńkyj 27, Snir Talias 42

Radomiak: Maciej Kikolski (84 Krystian Harciński) - Jakub Snopczyński, Damian Jakubik, Luizão, Dariusz Pawłowski - Guilherme Zimovski, Radosław Cielemęcki, Francisco Ramos (38 Mikołaj Molendowski), Krystian Okoniewski, Vágner Dias - Jean Franco Sarmiento.

Ironi: (skład wyjściowy) Tal Bomshtein - Eli Balilti, Haroon Shapso, Ben Vehava, Shay Konstantini, Yaniv Brik, Eitan Velblum, Franco Mazurek, Nowaf Bazea, Waheb Habiballah, Stanisław Biłeńkyj.