Niedziela 8 września
Marii, Adrianny, Klementyny

Bieg z historią w tle

dm, UM Radom 2024-06-17 08:39:00

Tradycyjny Półmaraton Radomskiego Czerwca zainaugurował obchody 48. rocznicy protestu robotniczego Czerwiec '76. Bieg z historią w tle odbył się już dwunasty raz.

Prawie 700 uczestników wystartowało sprzed hali Radomskiego Centrum Sportu. Trasa wiodła ulicami miasta, a meta została usytuowana w hali przy ul. Struga. Najszybciej dystans ponad 21 km pokonał Kenijczyk Kennedy Kipkemoi Rono, który uzyskał czas 1:07:40. Kolejne miejsca zajęli Kamil Walczyk i Sylwester Lepiarz. Wśród pań także zwyciężyła reprezentantka Kenii Valentine Jebet, która uzyskała czas 1:21:03. Na drugim miejscu uplasowała się Izabela Paszkiewicz, a na trzecim Anna Pawlikowska.

Biegowi głównemu towarzyszyła „Czerwcowa Piątka”. Odbyły się także biegi dla dzieci oraz bieg Mila Radości – Dumne Warchoły.

Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Biegiem Radom.