Orto-live to już znana i uznana marka na radomskim rynku usług medycznych. Wraz z otwarciem nowej siedziby, rozszerza swoją działalność, ale główną jej specjalnością pozostaje ortodoncja i jej najtrudniejsze wyzwania jak np. przypadki dzieci z zespołem Downa.
Na otwarcie przybyło liczne grono lekarzy, oficjeli i pacjentów, w tym właśnie dzieci z zespołem Downa. Jedna z dziewczynek, Iza Majcher zaśpiewała piosenkę. – Każdego dnia uczycie nas miłości - mówiła dziękując za występ dr Janik-Podgórska i dodała - Dla Was i dla każdego pacjenta mamy kadrę najlepszych specjalistów. Przygotowaliśmy też gabinety wyposażone na najwyższym światowym poziomie. Mam nadzieję, że wszyscy pacjenci będą do nas wracać z uśmiechem.
Pełen zakres usług
W poradni przyjmować będą lekarze stomatologii ogólnej, stomatolog chirurg. - współpracujemy z lekarzami perio-ortodontami oraz protetykami, logopedą, chirurgiem plastykiem, specjalistą leczenia zespołu cieśni nadgarstka oraz oczywiście z moim mężem neurochirurgiem. Jego konsultacje odbywać się będę w każdą środę. Główną naszą specjalnością pozostaje jednak ortodoncja – mówi Małgorzata Janik-Podgórska.
Pacjenci znajdą w Orto-Live pełny zakres usług oraz świetnie wyposażone gabinet, pracownię radiologiczną, tomograf komputerowy CBCT, mikroskopy do leczenia endodontycznego, wykonujemy też zdjęcia pontomograficzne, cefalometryczne, jak również stawów skroniowo-żuchwowych, zębowe jak również do celów laryngologicznych. - Wiadomo jednak, że ten sprzęt bez pracy rąk lekarzy, którzy są wysoko wyspecjalizowani byłby bezużyteczny – dodaje właścicielka praktyki.
Wyjątkowi, przeuroczy i kochani pacjenci
Kilka lat temu, jeszcze w gabinecie przy ul. Mariackiej, Orto-Live zaczął leczenie dzieci z zespołem Downa. – Wszystko zaczęło od Izy Majcher. Baliśmy się trochę, więc przy założeniu aparatu pomyśleliśmy o lekkiej premedykacji, ale okazało się to zupełnie niepotrzebne. Izunia świetnie współpracowała, pozwoliła sobie robić wszystko co trzeba było – opowiada dr Janik Podgórska.
Jak wyjaśnia dzieci z zespołem Downa to pacjenci trudni w sensie leczenia, ale „bardzo przeuroczy i kochani”. - Robimy wszystko co tylko można aby im pomóc, także poza gabinetem w koordynacji z lekarzami innych specjalności. Współpracujemy z lekarzami Centrum Zdrowia Dziecka, Wojskowego Instytutu Medycznego, Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Pomagamy rodzicom tych dzieci dostać się do właściwych osób, żeby pomóc im w ich trudnym życiu – mówił Małgorzata Janik-Podgórska.
Jak dodaje wszystkie dzieci, które do przychodzą na wizytę do ortodonty, potrzebują najpierw czasu by się oswoić, żeby się z nami zaprzyjaźnić, poznać otoczenie. - A potem zostają najbardziej sumiennymi pacjentami. Do tego stopnia, że jak czasami zabierzemy im aparat do naprawy to przychodzą i mówią z żalem, że „moje zęby zostały nieubrane” – opowiada Małgorzata Janik-Pogórska.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>