Sebastian Murawski chwalony był za pozyskiwanie funduszy unijnych na inwestycje w Radomiu przez ostatnie 9 lat. Więcej o jego odejściu z Urzędu Miejskiego pisaliśmy tutaj. Do niedawna pełnomocnikiem zarządu RCIiT był obecny wiceprezydent Radomia, Jerzy Zawodnik. Gdy "przeszedł" do Urzędu Miejskiego nadzorował pracę m.in. dyrektora Murawskiego.
RCIiT zostało powołane w 2012 r., a od marca 2013 r. mieści się w strefie gospodarczej na Gołębiowie. To spółka córka Agencji Rozwoju Przemysłu SA. Poprzednim jej prezesem był Roman Korczyński, radomski radny z PO. W związku z jego chorobą Rada Nadzorcza ogłosiła konkurs na prezesa. Wygrał go Sebastian Murawski, który został powołany na stanowisko 1 kwietnia, dzień po oficjalnym odwołaniu Romana Korczyńskiego.
RCIiT według założeń zajmuje się zwiększeniem konkurencyjności przedsiębiorstw Radomia i regionu, poprzez transfer nowoczesnych technologii i komercjalizację rozwiązań opartych na wiedzy. Buduje halę technologiczną, przeznaczoną dla firm planujących zainwestować w Radomiu.
Centrum zorganizowało też konkurs, w którym zwycięzcy otrzymali po 100 tys. zł na założenie swoich innowacyjnych firm. RCIiT planuje też zainwestować w powstanie parku Technologiczno-Humanistycznego w Strefie Łucznik przy ul. 1905 Roku. Jak się dowiedzieliśmy, wynagrodzenie prezesa RCIiT jest dużo wyższe od dyrektorskiej pensji w magistracie.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>