W okresie międzywojennym był jednym z najbardziej lubianych i rozpoznawalnych radomskich malarzy. Choć sztukę tę uprawiał najprawdopodobniej bez artystycznego wykształcenia, korzystając z wrodzonego talentu, jego obrazy cieszyły się wielkim zainteresowaniem i ponad setka z nich trafiła na widokówki ówczesnego potentata dystrybucyjnego – Polskiego Towarzystwa Księgarń Kolejowych „Ruch”. Dzięki swym pocztówkowym widokom miast Polski Władysław Szulc (1874-1933) był znany w całym kraju.
- Niestety, po latach pamięć o tym radomskim artyście niemalże zaginęła. Najwyższy zatem czas ocalić go od zapomnienia, przywołać te szczegóły z jego biografii, których udało się dociec, no i – przede wszystkim – zaprezentować jego jakże ciekawy dorobek malarski. A jest ku temu nie lada okazja – w tym roku minęła 90. rocznica śmierci artysty – mówi Paweł Puton z Resursy Obywatelskiej.
Osoby, które przybędą na spotkanie, otrzymają pocztówkową reprodukcję jednego z obrazów Władysława Szulca, ukazującego znany radomski zabytek.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.