Jednym z najważniejszych celów rewitalizacji Kamienicy Deskurów było stworzenie w tym miejscu przestrzeni koncentrującej wiele kulturalnych i społecznych inicjatyw. W ostatnim czasie szczególnie uwypuklona została społeczna strona Kamienicy. Ulokowanie tu głównego centrum pomocy uchodźcom z Ukrainy sprawiło paradoksalnie, że chyba już każdy radomianin wie, co to za obiekt i gdzie się znajduje. Miejmy nadzieję, że dzięki temu prowadzona przez Resursę w Kamienicy Deskurów działalność kulturalna będzie bezbłędnie identyfikowana i zyska wielu odbiorców. A będzie po co tam zajrzeć, gdyż oprócz prowadzonej tu od zeszłego roku czasowej działalności wystawienniczej, Resursa otwiera właśnie stałą ekspozycję „Przemysł – siła miasta. Radom w latach 1918-1989”, która jest odpowiedzią na artykułowaną od dłuższego czasu przez radomian potrzebę ocalenia pamiątek rodzimego przemysłu.
Wystawa przypominać będzie o bogatej i niezwykłej historii Radomia w XX w. Możemy na niej zatem zarówno poczuć klimat międzywojennego Radomia, jak i przypomnieć sobie wygląd miasta z lat PRL. Zgromadzone eksponaty przywołują historię wielu znanych zakładów przemysłowych oraz topowe marki produktów, z którymi kojarzy się Radom. Zapewne starsi do wystawy będą wracać z sentymentu, a młodsi – aby poznać ciekawą historię Radomia i radomskiego przemysłu, który jeszcze nie tak dawno stanowił o sile naszego miasta. Co istotne, wystawa zachęca do aktywności – będzie można przejechać się na niej rowerem, zrobić sobie zdjęcie w kolejce przed sklepem, czy skorzystać z telefonicznego aparatu z tarczą.
Wystawa jest bezpłatna. Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek, niedziela 10.00-18.00. Ostatnie wejście na wystawę jest możliwe na godzinę przed jej zamknięciem. W soboty wystawa nieczynna. Przypomnijmy, że w tych samych godzinach na poziomie -1 Kamienicy Deskurów, Resursa prowadzi też wystawy czasowe. Obecnie można tu oglądać ekspozycję „Skąd to? Historia artykułów codziennego użytku”.