Projekt zakładał zakup nowego osprzętu potrzebnego do modernizacji sceny obrotowej teatru, która jest bardzo ważnym punktem dużej sceny Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. Głównym celem była poprawa infrastruktury, a co za tym idzie wzrost dostępności i atrakcyjności oferty Teatru Powszechnego w Radomiu dla mieszkańców i turystów, a także kształtowanie i umacnianie pozytywnego wizerunku Teatru w oczach mieszkańców i na arenie ogólnopolskiej.
Niniejsze zadanie było kolejnym, bardzo ważnym etapem modernizacji infrastruktury teatru. Dzięki jego realizacji wzrosły możliwości inscenizacyjne radomskiego Teatru. Modernizacja sceny obrotowej pozwoli na pełniejsze wykorzystanie warunków dużej sceny, a także na znaczące oszczędności energetyczne oraz poprawę bezpieczeństwa aktorów i pracowników technicznych teatru.
Teatr posiada w swojej ofercie kilka przedstawień, które wykorzystują sceny obrotowe. Są to między innymi: „Tartuffe, czyli Świętoszek”, "Tajemniczy ogród", "Ania z Zielonego Wzgórza". Teatr w Radomiu jako jeden z nielicznych może pochwalić się tak unikalną sceną obrotową. Dlatego tak ważne jest, aby działała sprawnie. Niestety od powstania teatru, od lat 70. mechanizmy sceny obrotowej nie były wymieniane i modernizowane, udało się to dopiero teraz, dzięki dotacji i realizacji niniejszego projektu.
W ramach zadania zakupiono osprzęt do modernizacji sceny obrotowej teatru, w której skład wchodzi mała i duża scena obrotowa, wraz z montażem, w tym wymiana napędu, łożysk kół jezdnych oraz montaż nowego systemu sterowania scenami obrotowymi.