Artystki posługują się językiem sztuki jako medium do przekazywania własnych doświadczeń. Językiem, którym mówią o swoich przekonaniach i poglądach, nawet jeśli przekraczają tym różne tabu w dyskursie publicznym.
Osobiste doświadczenia, indywidualne podejście do sztuki tworzą bardzo mocny i spójny przekaz. Artystki w indywidualny sposób wnoszą swą cząstkę do zbiorowej całości. Sprawiają, że głos kobiet staje się donioślejszy, a sprawy ich dotykające wybrzmiewają jeszcze mocniej. Jest to o tyle ważne, że jest to głos nieskrępowany, odważny, często przełamujący granice, ale zawsze mądry. Opowiadają o tym, jak kształtowane są ich emocje, jak są tłumione lub kanalizowane.
Sztuka kobiet to wyrażanie przede wszystkim tego, co się czuje, to sposób zarządzania emocjami i wzmacnianie własnej tożsamości. Jest to coraz mocniejszy głos, który pozwala kobietom być słyszanymi w przestrzeni publicznej, mówiący o rzeczach dla nich ważnych, bezpośrednio ich dotykających lub takich, na które starają się zwrócić naszą uwagę. Prezentowana sztuka z pewnością nie pozostawi nikogo obojętnym…
Wystawa w dniu otwarcia zgromadziła wyjątkowe tłumy odwiedzających z całej Polski.
Na wystawie zobaczymy prace malarskie, rzeźbiarskie oraz instalacje Anny Baumgart, Beaty Ewy Białeckiej, Julii Curyło, Martyny Czech, Iwony Demko, Olgi Dmowskiej, Anny Grzymały, Doroty Hadrian, Moniki Falkus, Bożeny Klimek-Kurkowskiej, Agaty Kus, Katarzyny Kukuły, Hanny Krzysztofiak, Katarzyny Pietrzak, Jadwigi Sawickiej, Heleny Stiasny, Sabiny Twardowskiej, Alex Urban, Ludmiły Woźniczko i Agaty Zbylut.
Kurator: Paweł Witold Witkowski
Wystawa czynna (od 1 lipca do 31 sierpnia) wtorek – niedziela: 13.00 – 18.00
Bilet wstępu na jedną wystawę 6 zł, na wszystkie 10 zł, w piątki bezpłatnie.
Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl