Błąd nr 1: brak oprawy muzycznej w kościele i USC
Najważniejszym momentem w dniu ślubu jest złożenie uroczystej przysięgi przed kapłanem lub urzędnikiem. Taki podniosły moment wymaga odpowiedniej oprawy muzycznej, za którą może odpowiadać organista lub wynajęta wokalistka, która przygotuje kilka utworów o religijnym charakterze idealnych do wykonania w świątyni.
Jeśli zdecydujemy się na zatrudnienie wokalistki, warto uzgodnić przebieg jej występu oraz repertuar z kapłanem udzielającym sakramentu ślubu. Pary, które biorą ślub w Urzędzie Stanu Cywilnego, także mogą uzgodnić krótki występ wybranego wykonawcy po złożonej przysiędze, który podkreśli podniosłość chwili oraz urozmaici całą ceremonię.
Błąd nr 2: brak próby zespołu weselnego i DJ-a przed występem
Zespoły weselne oraz DJ zazwyczaj potrzebują kilku godzin na przygotowanie się do występu. W tym czasie muszą rozstawić i podłączyć swój sprzęt, sprawdzić akustykę sali oraz rozgrzać się przed właściwym występem. Jeśli zależy nam na tym, aby wybrana kapela lub DJ byli od początku zabawy w formie, warto więc udostępnić im salę na kilka godzin przed planowanym rozpoczęciem zabawy.
Bardziej zapobiegawcze pary mogą także poprosić kapelę lub DJ-a, aby odwiedzili wybraną salę weselną na kilka tygodni przed zabawą oraz osobiście ocenili jej akustykę i jakość sprzętu nagłośnieniowego dostępnego na miejscu. Zespoły weselne i profesjonale DJ-e zazwyczaj posiadają bowiem własny sprzęt, który w razie potrzeby będą mogli zabrać na zabawę, o ile ten udostępniony przez lokal nie spełni ich oczekiwań.
Błąd nr 3: brak ustalenia repertuaru z kapelą lub DJ-em
Zespoły weselne w większości przypadków mają własny repertuar, który najlepiej sprawdza się podczas zabaw weselnych. Dużym błędem jest jednak jego niezweryfikowanie przez młodą parę. Muzyka, która spodobała się innym nowożeńcom niekoniecznie musi się bowiem podobać także nam oraz naszym gościom!
Warto wiec wspólnie z kapelą lub DJ-em sporządzić listę utworów, które zostaną wykonane podczas zabawy. Jeśli w repertuarze zespołu nie ma natomiast kawałków, które szczególnie lubimy, możemy zaproponować ich dodanie. Zespół będzie miał czas, aby nauczyć się nowych utworów, a my zyskamy w pełni przystosowany do naszego gustu oraz oryginalny repertuar.
Błąd nr 4: zbyt długa piosenka na pierwszy taniec
Jednym z najważniejszych utworów, które zostaną zagrane na naszym weselu jest piosenka na pierwszy taniec. Pary zazwyczaj wybierają na nią utwór, który kojarzy im się z ich związkiem oraz przywołuje miłe wspomnienia. Ogromnym błędem jest jednak wybór zbyt długiej piosenki. Utwór na pierwszy taniec powinien trwać ok. 2-3 minut, co jest w pełni wystarczającym czasem na zaprezentowanie naszych umiejętności tanecznych.