Rusztowanie jezdne – aluminium wszystko wytrzyma!
Jednym z podstawowych kryteriów, które trzeba wziąć pod uwagę, wybierając zarówno sprzęt do domu, jak i firmy, jest jego wytrzymałość. Bez profesjonalnej wiedzy czy kontroli sprzętu na pierwszy rzut oka trudno ocenić, czy rusztowanie przejezdne faktycznie ma mocne łączenia oraz konstrukcję. Wszystkie wątpliwości rozwiewa jednak fakt wykorzystywanych materiałów – gdy w specyfikacji widnieje aluminium, można być pewnym, że to model wyższej klasy. Skąd takie przekonanie? Ponieważ surowiec ten cechuje się wysoką odpornością na korozję, ale i wytrzymałością. Oznacza to, że sprzęt może być rozstawiony w różnych warunkach – nie straszny mu deszcz, śnieg na zewnątrz ani wilgoć wewnątrz budynku. Ta jedna cecha sprawia, że rusztowania aluminiowe jezdne można określić mianem użytecznego oraz wielofunkcyjnego, ponieważ czas ani miejsce zaplanowanych prac nie są w żaden sposób ograniczające. Warto do tego pamiętać, że całość mimo swojej solidności wciąż pozostaje lekka, co ułatwia zmianę pozycji rozstawionego sprzętu.
Wygoda na wysokości z rusztowaniem przejezdnym
Jednym z największych walorów modeli jezdnych jest fakt ich mobilności. Proste w obsłudze kółka razem z wbudowanym hamulcem powodują, że całość stoi stabilnie, ale w każdej chwili da się zmienić pozycję sprzętu, gdy nikt w danym momencie nie znajduje się na rusztowaniu. Na uwagę zasługuje też pojemny pomost roboczy, który pomieści i udźwignie nie tylko osobę korzystającej ze sprzętu, ale również wszelkie narzędzia do remontu czy innych prac.
Jeśli zależy Ci na kompaktowym, a jednocześnie trwałym modelu, to polecamy rusztowanie jezdne składane CORDA firmy KRAUSE. Jest lekkie i da się je w prosty sposób przetransportować nawet wewnątrz budynku – wszystko za sprawą ergonomicznej, modułowej budowy i prostoty użytkowania. Całość stoi stabilnie ze względu na pionowe ramy z wpustowym połączeniem szczebli. Sprzęt skonstruowany został z ramy i pomostu, dzięki czemu można go składać i rozkładać w zaledwie dwóch szybkich ruchach. Zaraz po złożeniu rusztowanie przejezdne da się nawet przenosić na rolkach jezdnych, co jest niezwykle wygodne, chociażby w trakcie prac remontowych czy porządkowych wewnątrz budynku. Ten konkretny model w zmontowanej wersji mieści się nawet w drzwiach! Jego maksymalna wysokość robocza to 2,9 m, a konstrukcja wytrzymuje do 150 kg na m2. To idealne połączenie funkcjonalności z bezproblemową obsługą. Nie musisz być wcale profesjonalistą, aby korzystać z takiego sprzętu.
Rusztowanie aluminiowe jezdne do domu i firmy
W porównaniu do drabiny aluminiowej, która króluje w polskich domach, rusztowanie przejezdne jest prawdziwym synonimem bezpieczeństwa. Wszystko to za sprawą jego budowy – w końcu podstawa konstrukcji to pomost roboczy. Jest chętnie używane nie tylko przez fachowców, ale również dobrze się spisuje w warunkach domowych. Jego zastosowanie cenią sobie przede wszystkim właściciele domów jedno i wielorodzinnych, którzy z pracami na wysokości spotykają się nie tylko w środku budynku, ale również na zewnątrz.
Aluminiowe rusztowanie jezdne sprawdza się chociażby w trakcie odświeżania elewacji lub jej dekorowania. Pomaga w momencie, gdy trzeba przygotować nieruchomość na sezon zimowy i pozbyć się wszelkich liści z rynien przy dachu. Fachowcom natomiast przydaje się np. do mycia okien na klatkach schodowych, podczas remontowania budynków (a szczególnie malowania ścian oraz sufitów) i oczywiście na plac budowy. Wśród modeli marki KRAUSE dostępne są warianty, które pozwalają sięgnąć nawet 14 m!
Jeżeli potrzebujesz solidnego sprzętu, który da się stabilnie postawić, nawet jeśli wysokości są różne, to polecamy mini rusztowanie CORDA firmy KRAUSE. Konstrukcję da się swobodnie ustawić np. na schodach. Maksymalna wysokość robocza to ok. 3 m, a obciążenie 150 kg na m2. Chociaż waży niewiele, wciąż zapewnia stabilną pozycję podczas prac na wysokości, czyli to co najbardziej się liczy, gdy nasze stopy muszą oderwać się od ziemi.