Być może wydaje Ci się, że tylko nowe mieszkania są godne Twojej uwagi. Tymczasem sporo nieruchomości z rynku wtórnego, zwłaszcza tych, które nie mają więcej niż kilka lat, jest wartych rozważenia. Zostały wzniesione w nowej technologii, mają nowe, sprawne instalacje, a stan części wspólnych nie budzi zastrzeżeń. Starsze mieszkania budowane bliżej centrum miasta, z uwagi na swoją atrakcyjną lokalizację, wcale nie są tańsze niż nowopowstałe. Często dzieje się tak, bo są dostępne od ręki. Szeroki wybór mieszkań czeka na Ciebie w serwisie https://adresowo.pl/mieszkania/radom/.
Duże czy małe?
Każdy chciałby mieszkać w przestronnym apartamencie z pięknym widokiem, jednak wysokie ceny mieszkań i rosnące koszty ich wykończenia, a następnie utrzymania wiele osób powstrzymują przed taką decyzją. Dlatego optymalnym wyborem jest zakup mniejszej nieruchomości, w której jednak każdy z domowników ma przestrzeń tylko dla siebie. Pamiętaj, że statystycznie mieszkanie zmienia się raz na kilka-kilkanaście lat, dlatego wraz z powiększeniem się rodziny lokum możesz zamienić na większe. Nie kredytuj się „pod korek” tylko dlatego, aby coś komuś udowodnić.
Z ogródkiem, loggią czy z balkonem?
Deweloperzy przewidują udogodnienia w postaci dodatkowej przestrzeni przynależnej do mieszkania. Jest to ogródek, loggia lub balkon. Każde z nich ma swoje plusy. Ogródek to wspaniałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi bądź fanów zwierząt. Prywatna zielona przestrzeń stwarza świetne warunki do sobotniego spotkania ze znajomymi. Mieszkanie na parterze ma jednak także wady, związane z dużym ruchem mieszkańców – zarówno pieszym, jak i kołowym. Fani ciszy i spokoju z pewnością wybiorą ostatnie kondygnacje budynku po to, by móc zaszyć się w prywatnej loggi lub spędzić miło czas na balkonie.
Z miejscem postojowym zewnętrznym czy z parkingiem podziemnym?
Deweloperzy swoim klientom dają zazwyczaj wybór spośród dwóch typów miejsc postojowych. Przestrzeń pod chmurką nieopodal bloku jest zazwyczaj sporo tańsza, ale nie chroni samochodu tak dobrze przed warunkami atmosferycznymi jak garaż podziemny. Jest natomiast i tak lepszym rozwiązaniem niż pozostawianie auta na ogólnodostępnej ulicy. Miejsce w garażu podziemnym przypisane jest konkretnemu mieszkaniu, przez co zawsze masz pewność, że po powrocie z pracy znajdzie się dla Ciebie dogodna przestrzeń do pozostawienia auta.
Z ekspozycją północną czy południową?
Najchętniej wybierane przez klientów są mieszkania usytuowane na południe z tego względu, że są najbardziej ciepłe i słoneczne. Jednak należy mieć na względzie, że taka ekspozycja może przyczyniać się do bardzo silnego nagrzewania mieszkania w okresie letnim. Bywa i tak, że trudno obyć się w tym czasie bez klimatyzacji. Z kolei ekspozycja północna bywa kojarzona z małą ilością światła słonecznego, dlatego nie cieszy się dużą popularnością. Warto jednak zwrócić uwagę na kształt budynku mieszkalnego i jego najbliższą okolicę. Może się bowiem zdarzyć, że mieszkanie z ekspozycją południową jest mocno przysłonięte przez inny blok, przez co domownicy wcale nie czerpią tak wielu korzyści z takiego usytuowania ich lokalu.