Piątek 22 listopada
Cecylii, Marka, Maura
RADOM aktualna pogoda

Jak wybrać odpowiedni ośrodek leczenia uzależnień?

cir 2019-10-03 19:07:00

Coraz częściej nasze nałogi nasilają się i wymagają leczenia. Życie z osobą uzależnioną jest trudne i należy szukać pomocy. Dziś jest już wiele ośrodków, które pomagają i warto korzystać z ich fachowej pomocy.

Czym powinien charakteryzować się odpowiedni ośrodek?

Przy leczeniu uzależnień, ważne jest to, aby przekonać pacjenta, by chciał podjąć leczenie. Rodzina może najpierw zgłosić się o poradę, jak postępować z osobą uzależnioną i uzyskać wszystkie niezbędne informacje. Przybycie pacjenta do takiej placówki i podjęcie decyzji o leczeniu jest już dużym sukcesem. Ważne, by ośrodek zapewniał odpowiednie warunki i miał wyspecjalizowaną kadrę. Podejście indywidualne do problemu, z którym mierzy się  pacjent, jest bardzo ważne. Odpowiednio dobrane leczenie i odtrucie alkoholowe dają dobre efekty. Dyskrecja i bezpieczeństwo, które otrzyma chory w ośrodku, będą miały wpływ na długotrwałe leczenie. Pacjent nie będzie unikał zajęć i chętnie będzie uczestniczył w programach terapeutycznych.

Na czy polega leczenie najpowszechniejszego uzależnienia, czyli alkoholizmu?

Po przeprowadzeniu rozmowy z lekarzem i rozpoznaniu problemu wprowadza się terapię alkoholową, z którą możemy się zapoznać na stronach ośrodka https://medjol.pl/terapia.  Pierwszy etap leczenia to wprowadzenie dużej ilości zajęć terapeutycznych. W większości są to spotkania grupowe, które mają na celu uświadamianie pacjentom, jaki ma wpływ picie na ich życie. Osoby uzależnione samodzielnie opisują swoje życie i dzielą się emocjami związanymi z nałogiem.
Następnie przygotowuje się do zachowania abstynencji w codziennym życiu. Psychologowie i terapeuci omawiają na zajęciach, jak radzić sobie z głodem alkoholowym i zapobiegać nawrotom choroby. Pacjent uczy się jak być asertywnym i odmawiać osobom, które go częstują alkoholem. W chorobie też ważne są emocje i to jak sobie z nimi radzić.
Kolejnym etap uczy, jak wprowadzić trwałe zmiany w życiu codziennym. Polecane jest ciągłe uczestniczenie w grupach wsparcia. Możliwość analizy swoich problemów na bieżąco, pomoc psychologów, te wszystkie narzędzia są po to, by efekty terapii były widoczne jak najdłużej.

Co warto wiedzieć o Esperalu?

Jest to lek, który stosuje się w formie tabletek lub jako wszywka alkoholowa, a zabieg wszycia przedstawiony jest na https://medjol.pl/wszywki. Po wszyciu Esperalu niestety nie zmniejsza się chęć wypicia alkoholu. Natomiast osoba ta odczuwa bardzo nieprzyjemnie skutki, gdy się napije. Już po 5-10 minutach od spożycia, pojawiają się uciążliwe dolegliwości, co powoduje lęk przed dalszym piciem.

Każdy chory powinien próbować walczyć z tą nieuleczalną chorobą. Problem alkoholowy, nie jest problemem jednego człowieka, ale całej rodziny. Niektórzy przestają pić na zawsze, a niektórzy na kilka lat, miesięcy. Nawet  jeden dzień bez picia, jest wart tego wysiłku, który się wkłada w terapię. 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych