W ostatnich latach liczba Polaków, którzy korzystali z usług administracji publicznej przez internet, rośnie. W 2014 roku było to niespełna 27 proc.
Zwiększa się także grupa osób, które korzystają z opcji pobierania formularzy i odsyłania wypełnionych. W 2017 r. odsetek osób pobierających formularze wzrósł w stosunku do 2014 r. o 3,4 pkt. proc., a wysyłających - o 6,2 pkt. proc.
Na podobnym poziomie utrzymuje się w ostatnich latach odsetek Polaków, którzy na stronach administracji publicznej szukają potrzebnych informacji. Cel taki, podobnie jak trzy lata temu, zadeklarowało nieco ponad 20 proc. badanych osób.
31 proc. korzystających z e-administracji oznacza, że Polska pozostaje w europejskim ogonie krajów pod tym względem. W Danii z e-usług publicznych korzysta 92 proc. obywateli, w Estonii 86 proc., a w Finlandii 85 proc.
Zmienić ma to rządowy program „Od papierowej do cyfrowej Polski”. Jego celem jest cyfryzacja polskiej gospodarki i stworzenie przyjaznego e-państwa. Program przewiduje m.in. cyfryzację kluczowych usług publicznych, zwiększenie obrotu bezgotówkowego czy wdrożenie inicjatywy tożsamości elektronicznej.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>