Jest ona również elementem brandingu, to jest tożsamości naszej firmy. Tak samo, jak nasz dom mówi o nas wiele, analogicznie jest z biurem. Zatem jak wybrać przestrzeń, która najbardziej będzie odpowiadać duchowi i celom naszego przedsiębiorstwa?
Odpowiednia lokalizacja
Jeśli zależy nam na prestiżowej pozycji na rynku, nasz adres będzie grał tutaj niemałą rolę. Dobra lokalizacja nie tylko umożliwia szybki i komfortowy dojazd naszych pracowników i klientów do siedziby firmy, ale również powoduje, że pod nosem mamy zazwyczaj wiele udogodnień, w postaci parku, centrum handlowego czy ciekawych restauracji, itp. Z tego też względu jedne z ciekawszych propozycji, jeśli chodzi o biura, będą oferowane przez biurowce, które to zazwyczaj zlokalizowane są w najlepiej skomunikowanych dzielnicach miast. Takie biura do wynajęcia mają wiele innych zalet, o czym mowa będzie później, jednak warto na ten moment zauważyć, że biurowce nie tylko położone są w ciekawych miejscach na mapie miasta, ale również oferują dużą liczbę miejsc parkingowych, co przy większej firmie ma niemałe znaczenie. Warto decydować się na wynajem biur położonych bliżej centrum, z dostępem do komunikacji miejskiej, co skraca czas dojazdów do biura i podnosi komfort pracowników.
Źródło: Gdański Business Center w Warszawie
Nowoczesność i płynność
Jak już wspomnieliśmy, wynajem biura w biurowcu niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim mamy dostęp do nowoczesnych rozwiązań w samym budynku, takich jak świetny system zabezpieczeń, wygodne i duże windy, dużo światła w biurach i poza nimi, dostęp do udogodnień, takich jak przedszkole, siłownia czy sklep. Oprócz tych wszystkich rozwiązań biurowce oferują nam również biura w każdym stopniu przystosowane do prowadzenia działalności. Co się za tym kryje?
Na przykład oznacza to dostępność dobrze wyposażonych i zorganizowanych pomieszczeń socjalnych. Bardzo często biurowce zapewniają firmom dostęp do wcześniej już zaaranżowanych pomieszczeń tego typu, dzięki czemu pracownicy mogą skorzystać z kuchni czy jadalni i w taki sposób spędzać przerwy w pracy – obowiązek zorganizowania tej przestrzeni nie spada zatem na pracodawców.
Inną kwestią są już same pomieszczenia biurowe. Tutaj możemy zdecydować się tak naprawdę na każdy wariant, który nas interesuje. Dostępne są biura otwarte, choć nie tylko – takie podzielone na gabinety również znajdą się w puli. Ważne by wybrać przestrzeń biurową nie za dużą i nie za małą. Ten pierwszy wariant jest bardziej wybaczalny, gdyż wraz z rozwoje firmy pusta przestrzeń będzie się powoli zapełniać, jednak w drugim wypadku popełniamy ciężki grzech. Zbyt mało miejsca to ciasnota, czyli dyskomfort dla pracowników i bardzo często konieczność szybkiej zmiany takiego lokalu.
Nasze biuro powinno być czyste (nie tylko w sensie dosłownym, ale również aranżacyjnym) i zapewniać płynność. Warto postawić na komfortowe warunki pracy, nie zapominając przy tym o istocie samego designu pomieszczeń biurowych (pomocą w tym może okazać się zatrudnienie architekta wnętrz). Nasze biuro powinno być charakterne, to jest mówić o nas i naszej działalności. Dzięki temu stanie się ono integralną częścią firmy i będzie elementem jej wizerunku i reklamy.