Poniedziałek 21 kwietnia
Anzelma, Bartosza, Konrada

Uwaga kierowcy i piesi: opady marznącego deszczu na Mazowszu

K. Jakowicka, mg 2014-01-20 19:19:00

Prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie przewidują, że od dziś do wtorku (21.01.2014) w centrum, na zachodzie i południu województwa mazowieckiego wystąpią opady marznące. Mogą one powodować oblodzenia dróg, uszkodzenia linii energetycznych. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK) przypomina pieszym i kierowcom o zachowaniu ostrożności.

Opady marznące deszczu będą tworzyć gołoledź. Ta może skutkować utrudnieniami zarówno w ruchu zmotoryzowanym jak i pieszym. Szczególną ostrożność WCZK zaleca osobom starszym oraz kierowcom, którzy powinny dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Ponadto na północy i wschodzie Mazowsza przewidywane są zawieje i zamiecie śnieżne – wiatr prognozowany w porywach od 20 km/h do 60 km/h.

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>
 

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap