Poniedziałek 21 kwietnia
Anzelma, Bartosza, Konrada

Uprawiał marihuanę w lesie pod Przysuchą. Miał dwie plantacje

KWP, mawi 2013-09-16 09:29:00

Przysuscy kryminalni odkryli i zlikwidowali uprawę konopi indyjskich. Dwie plantacje ukryte były w kompleksach leśnych na terenie powiatu przysuskiego. W sprawie tej zatrzymano 32-letniego założyciela zlikwidowanej plantacji. Grozi mu teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (13.09) przysuscy kryminalni realizując działania skierowane przeciwko przestępczości narkotykowej zatrzymali 32-letniego mieszkańca Łodzi, który na terenie kompleksu leśnego w gminie Odrzywół zasadził i pielęgnował krzewy konopi indyjskich.

Policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 50 krzewów konopi indyjskich w różnym etapie wzrostu. Z zabezpieczonych roślin można było uzyskać i wprowadzić do obrotu ponad kilogram narkotyków - marihuany o wartości co najmniej 55 tysięcy złotych.

32-letni mieszkaniec Łodzi w niedzielę usłyszał zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy konopi indyjskich. Sąd Rejonowy w Przysusze przychylił się do wniosku Policji i prokuratury i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Sprawcy grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii - o uprawę konopi innych niż włókniste, stanowiących znaczną ilość.

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap