Z projektem Strategii można zapoznać się w wersji elektronicznej na stronie internetowej Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego www.mbpr.pl, w wersji papierowej do wglądu w Mazowieckim Biurze Planowania Regionalnego w Warszawie przy ul. Solec 22 w Warszawie, w subregionie radomskim także w siedzibie Oddziału Terenowego Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego przy ul. Mokrej 2.
Na posiedzeniu w Radomiu do przeprowadzanych konsultacji ustosunkowała się KOmisja Strategii Rozwoju Regionalnego i Zagospodarowania Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Przewodniczył Leszek Ruszczyk, wicemarszałek województwa mazowieckiego wraz ze Stefanem Kotlewskim, który na stałe szefuje tej komisji.
Komisja obradowała w siedzibie Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Radomiu przy ul Kościuszki 5. Na zakończenie posiedzenia do przebiegu konsultacji ustosunkował się Leszek Król, zastępca dyrektora Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego Obecni byli radni sejmiku, członkowie tej komisji z subregionu radomskiego: Zbigniew Gołąbek, Andrzej Łuczycki, Jan Rejczak i Leszek Rejmer, przedstawiciele miast, w tym prezydent Radomia, Andrzej Kosztowniak, burmistrzowie - Marek Janeczek (Pionki)l, Tadeusz Tomasik (Przysucha), Ireneusz Kumięga (Skaryszew) i reprezentanci samorządów, w tym Waldemar Kordziński - gospodarz spotkania, który jest też radnym Rady Miejskiej w Radomiu. Spoza samorządu terytorialnego – Artur Około – Zubkowski, prezes Izby Przemysłowo – Handlowej Ziemi Radomskiej oraz Wojciech Jabłoński – wiceprezes Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza. Debata była treściwa i wniosła cenne propozycje i uwagi do projektu Strategii i projektów innych dokumentów. Członkowie komisji zgłaszali uwagi także do sposobu procedowania nad projektami dofinansowywanymi z funduszy unijnych uznając, że praktyka stosowana nie jest doskonała.
Zastępca przewodniczącego tej komisji, Zbigniew Gołąbek podkreślił, że projekt Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego po raz pierwszy jest tak szeroko kon sultowany, spotykając się z bardzo dużym zainteresowaniem samorządów wszystkich szczebli, zabiegających o swoje potrzeby, szczególnie rozwojowe. Czasu na zgłaszanie wniosków, opinii i uwag do opracowanych projektów jest już bardzo niewiele. Zanim Strategię Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030 uchwali Sejmik, projekty dokumentów będą przecież jeszcze tematem posiedzenia Zarządu Województwa Mazowieckiego
Uwagi oraz wnioski do projektu Strategii Rozwoju Województwa Mazowieckiego do 2030 roku wraz z prognozą oddziaływania na środowisko można zgłaszać drogą elektroniczną poprzez formularz do konsultacji na stronach mbpr.pl, przesyłać na adres: Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego w Warszawie ul. Solec 22, 00-410 Warszawa lub składać również ustnie do protokołu w Mazowieckim Biurze Planowania Regionalnego w Warszawie oraz oddziałach terenowych w godzinach pracy biur, w Radomskim od godz. 8 do 15.