Niedziela 24 listopada
Emmy, Flory, Jana
RADOM aktualna pogoda

Prawie 88 mln zł na informatyzację 23 mazowieckich szpitali

MJWPU, red. K.S. 2014-08-07 13:00:00

Prawie 88 mln zł będzie kosztować informatyzacja 23 mazowieckich szpitali. Województwo wyda na realizację projektu  tylko  18 mln złotych, resztę pokryje unijne dofinansowanie.  Rusza projekt „E-zdrowie dla Mazowsza”, kolejna kluczowa inwestycja ze środków unijnych na lata 2007-2013.

Rozbudowa ma na celu bezpieczne i zgodne z prawem wytwarzanie, przechowywanie oraz przekazywanie dokumentów medycznych pomiędzy jednostkami oraz integrację z tworzoną na szczeblu krajowym Elektroniczną Platformą Gromadzenia Informacji O Zdarzeniach Medycznych.

Projekt zakłada wdrożenie do końca 2015r. repozytorium elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM) w warstwie lokalnej, oraz regionalnej u 23 podmiotów leczniczych działających, dla których podmiotem tworzącym lub właścicielem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Każdy podmiot będzie zarządzał procesem tworzenia i gromadzenia EDM, przy jednoczesnym wdrożeniu mechanizmów synchronizacji jego zawartości  do warstwy regionalnej.

Projekt zakłada również stworzenie Centrum Analiz Statystyczno-Ekonomicznych (CASE), co wiąże się z zakupem i wdrożeniem odpowiedniego programu zarządczego, umożliwiającego tworzenie opracowań statystycznych na potrzeby nadzoru merytorycznego sprawowanego przez Samorząd Województwa nad jednostkami, dla których jest organem tworzącym lub właścicielem.

Jest to projekt własny Województwa Mazowieckiego, który otrzyma unijne wsparcie  ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007 – 2013.  Za obsługę projektu odpowiedzialny jest Departament Polityki Społecznej i Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Władze regionu podkreślają, że jednym z celów projektu jest wdrożenie nowoczesnych technologii ICT dla personelu medycznego wykorzystującego technologie informatyczne w codziennej pracy, co w konsekwencji przyczyni się do poprawy i wzrostu efektywności aktualnie realizowanych procesów. Wdrożenie systemu skróci czas wykonywania poszczególnych czynności oraz usprawni dostęp do dokumentacji medycznej i agregację danych co wpłynie na odciążenie personelu medycznego i administracyjnego, a także wpłynie na efektywniejszą pracę.Zwiększenie wydajności  procesów będzie efektem przede wszystkim automatyzacji wymiany informacji oraz odejścia od ręcznego wprowadzania danych, przesyłania dokumentów medycznych, raportów i innych danych, ręcznego przesyłania zleceń, potwierdzeń zamówień itp. 

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy?  POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

RADOM aktualna pogoda

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej
Polityka prywatności Ochrona danych osobowych