Do konkursu mogą być zgłoszeni zarówno pojedynczy wolontariusze, jak i grupy czy całe rodziny. Liczy się każda aktywność w dowolnym obszarze życia społecznego.
- Wolontariusze to ludzie z otwartymi sercami i ogromną empatią. Za pomoc, którą niosą potrzebującym każdego dnia należy im się szacunek i uznanie. Zachęcam, aby takie osoby zgłaszać do konkursu. Zaprezentujmy je szerokiemu gronu. Ich altruizm zasługuje na docenienie - podkreśla marszałek Adam Struzik.
Kandydatów mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, grupy samopomocowe, instytucje państwowe i samorządowe, a także podmioty, które realizują program wolontariatu prawniczego czy też osoby fizyczne korzystające z pomocy wolontariuszy. Jeden podmiot może wskazać maksymalnie 5 kandydatur (każdą na osobnym formularzu).
Formularz zgłoszeniowy wraz z opisem działalności wolontariusza w postaci np. wspomnienia, relacji czy pamiętnika można złożyć osobiście lub:
- przesłać pocztą na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Okrzei 35, 03-715 Warszawa;
- przesłać e-mailem na adres: dialog@mazovia.pl.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 września 2019 r.
Wręczenie nagród i wyróżnień planowane jest w październiku podczas gali konkursu „Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego”.
W poprzedniej edycji do konkursu zgłoszono aż 60 kandydatur. Wśród zeszłorocznych laureatów znaleźli się wychowankowie grupy VI w Zakładzie Poprawczym w Studzieńcu, Aneta Komisarczuk - wolontariuszka w Programie Pokoi Rodzinnych Fundacji Ronalda McDonalda oraz Konrad Jóźwik - wolontariusz z gminy Szydłowiec.
Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie.
Regulamin oraz więcej informacji dostępne są na stronie internetowej: www.dialog.mazovia.pl.