- Cieszę się, że zainteresowanie lokalnych samorządów ubieganiem się o dofinansowanie unijne na inwestycje wodno-kanalizacyjne jest tak duże. Nie da się ukryć, że to niezwykle istotne działanie zwłaszcza z punktu widzenia mieszkańców małych miejscowości, dla których wiąże się to przede wszystkich z większym komfortem życia - podkreśliła wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.
O wsparcie finansowe na inwestycje w gospodarkę wodno-ściekową mogły ubiegać się mazowieckie gminy, związki międzygminne oraz spółki, w których jedynym udziałowcem są jednostki samorządu terytorialnego. Gminy złożyły łącznie 225 wniosków, ostatecznie do dofinansowania zakwalifikowano 46 projektów, w tym 5 inwestycji z subregionu radomskiego.
Otrzymane dofinansowanie beneficjenci przeznaczą m.in. na: budowę, przebudowę lub wyposażenie oczyszczalni ścieków, ujęć wody, stacji uzdatniania wody, systemów kanalizacji zbiorczej dla ścieków komunalnych, przydomowych oczyszczalni ścieków, zbiorczych systemów zaopatrzenia w wodę oraz instalacji do osadów ściekowych.
Pomoc ma formę zwrotu części kosztów kwalifikowalnych projektu. Maksymalna wysokość wsparcia na realizację projektów z zakresu gospodarki wodno-ściekowej w okresie realizacji programu nie może przekroczyć 2 mln zł na beneficjenta.
Inwestycje zostaną dofinansowane w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie gospodarki wodno-ściekowej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Jest to efekt ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego konkursu.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>