W 2010 roku została wyróżniona w Konkursie „Dobry Chleb”, honorującym laureatów w Święto Chleba organizowane w Muzeum Wsi Radomskiej. Wyróżnienie wręczyła Józefowi Kościelniakowi osobiście Marszałek Sejmu, Ewa Kopacz.
Tym razem piekarnię MAK, nominowaną do II edycji Konkursu Starosty Radomskiego „Perła Powiatu 2012” zgłosił Robert Dobosz, przewodniczący radomskiej Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej. To z pewnością dopiero początek sukcesów, gdyż zarówno pieczywo, jak i ciasta z Piekarni MAK wytwarzane na podstawie tradycyjnej receptury, gwarantującej pieczywu i ciastkom oddziaływujący na zmysły klientów znany, domowy smak. Są to produkty zdrowe i smakowite.
Pan Józef Kościelniak podjął się wypieku chleba i bułek w 1992 roku. Piekarnię dzierżawił najpierw od Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska”. Po dwóch latach, zdecydował się na jej wykup, najpierw od GS, a następnie od wspólnika, z którym przez pewien czas ją prowadził. Obecnie piekarnia jest spółką cywilną prowadzoną z udziałem członków rodziny. Zatrudnienie w piekarni „MAK” znajduje jednak 21 pracowników i 4 uczniów przysposabiających się do zawodu piekarza.
Syn Józefa Kościelniaka – Łukasz wraz z żoną Anetą uruchomili w piekarni własną cukiernię, wykorzystując urządzenia wolne w godzinach rannych. Wypiek chleba, bułek i ciast smakowych odbywa się bowiem zazwyczaj wieczorem i nocą. Kościelniakowie posiadają w sąsiedztwie piekarni też dom weselny obliczony na 250 osób. W zasadzie ograniczają się do wynajmu jego pomieszczeń oraz oferowania najemcom pieczywa i ciast. Zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi nadal jest bardzo duże. Zamówienia na wynajem pomieszczeń przyjmowane są z dwuletnim wyprzedzeniem.
Jeżeli chodzi o piekarnie MAK, jej budynek został poddany kapitalnemu remontowi i rozbudowany. Automat produkcji niemieckiej pozwala na wypiek około 4 tysięcy sztuk bułek na godzinę. Inwestycje otrzymały dofinansowanie z funduszy unijnych. Asortyment pieczywa dostarczanego na rynek przez piekarnię MAK sięga pięćdziesięciu. Składają się na niego m.in. chleby (razowe, gruboziarniste, graham, żytni z żurawiną, że śliwką, pszenno – żytni, słonecznikowy, rustykalny, słowiański, wileński, odchudzający fintess , pieczywo ciemne, tostowe), bułki (kajzerki, chłopskie, godowskie, z ziarnami, chorwackie, ziołowo–paprykowe, pizzerki, drożdżówki) i bogaty zestaw innego rodzaju galanterii piekarniczej.
Wśród ciast dominują produkowane metodą tradycyjną. Chodzi o pączki, drożdżówki, torty okolicznościowe ręcznie zdobione, ciastka i ciasta parzone, ciastka kruche deserowe, słomki ptysiowe, groszki ptysiowe itp. Około 60% procent pieczywa i ciast dostarczana jest do sklepów spożywczych Radomia. Pozostała ilość sprzedawana jest na terenie gmin: Kowala, Skaryszew i Wierzbica. Obsługę ponad setki odbiorców pieczywa zapewnia własny transport, odpowiadający wszelkim warunkom sanitarnym.