Szkolenie skierowane zostało do osób bezrobotnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. W trzech powiatach województwa mazowieckiego, tj. radomskim, przysuskim i szydłowieckim, przeprowadzono szkolenia w ramach ekonomii społecznej. Osobne szkolenie zorganizowano dla samorządowców, pracowników Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej, Urzędów Gmin i pracowników Powiatowych Urzędów Pracy.
- W ramach projektu prowadziliśmy różnorodne działania, które miały wspierać i promować ekonomię społeczną, oraz pomagać podmiotom, jednostkom i osobom, oraz różnego rodzaju inicjatywom, które w ramach ekonomii społecznej chcę działać, chcą funkcjonować i które chcą skorzystać z możliwości wsparcia, które oferuje Unia Europejska w ramach programów unijnych. Podstawowym elementem tego projektu było pokazanie ekonomii społecznej jako alternatywnej ścieżki związanej z aktywnością zawodową i poprawą sytuacji życiowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. W ramach projektu prowadziliśmy szkolenia dla osób bezrobotnych, dla osób, które chciałyby działać w ramach podmiotów ekonomii społecznej.
Już w trakcie trwania szkolenia w trzech miejscowościach tj. w Chlewiskach, Rozwadach i Zaborowie, powstały trzy stowarzyszenia.
- Po zakończeniu programu, dalej istnieje możliwość konsultacji z Fundacją. Nie jest tak, że zapominamy o naszych podopiecznych. Wciąż mogą zwracać się do nas o pomoc merytoryczną i chętnie jej udzielimy – zapewnił Jarosław Szczepaniak.
Nowa szansa z Fundacją "Nowy Staw"
Piątkowa konferencja, zorganizowana przez Europejski Dom Spotkań Fundacji „Nowy Staw” była ostatnim etapem i jednocześnie podsumowaniem trwającego 17 miesięcy programu „Razem! - Inicjatywy z obszaru Ekonomii Społecznej” – powiedział Jarosław Szczepaniak z Fundacji „Nowy Staw”. - Projekt był realizowany w ramach programu operacyjnego „Kapitał Ludzki” i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu