- Najpierw w październiku została Małgosia prymuską konkursu szkolnego, następnie w rejonowym w Radomiu oraz w trzecim etapie na szczeblu kuratoryjnym w Warszawie – uzupełnia Barbara Madej, nauczycielka przyrody, przygotowująca Małgosię do konkursu z tego przedmiotu. Taką samą rolę w konkursie języka polskiego spełniała Justyna Orłowska – opiekunka i nauczycielka tego przedmiotu.
Ten sukces, największy chyba w historii podstawówki z ulicy Ludowej, potwierdzają dyplomy wręczone 18 kwietnia w Warszawie Małgorzacie Drążkiewicz przez Karola Semika – mazowieckiego kuratora oświaty i Jarosława Zaronia – dyrektora Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.
Tematy i pytania, które uczestnicy musieli ogarnąć posiadaną wiedzą wykraczały poza treści omawiane na lekcjach. Małgosia zapytana, czy w trakcie konkursów pojawiły obawy odrzekła, że niewielkie na etapie szkolnym, gdyż nie wiedziała, że wszystko zakończy się tak dobrze.
W konkursach przedmiotowych wzięło udział 34 tysiące uczestników, w których wyłoniono w systemie punktowym – 202 laureatów. W dwóch pierwszych etapach należało uzyskać przynajmniej 85% poprawnych odpowiedzi, by przejść dalej. W trzecim, kuratoryjnym - trochę mniej, gdyż 80 procent.
Małgosia Drążkiewicz, choć osiągnęła tak dobre wyniki w konkursach polonistycznym i przyrodniczym, nie dokonała jeszcze wyboru, co do kierunku dalszej edukacji lub przyszłego zawodu. Mówi, że bardzo lubi język angielski, rysowanie, czytanie. A przed nią dopiero gimnazjum.