W poniedziałek, oprócz Radziwiłła, wybrali zostali także wojewodowie trzech innych województw: były poseł Lech Sprawka na wojewodę lubelskiego, były senator Łukasz Mikołajczyk na wojewodę wielkopolskiego, a Tobiasz Bocheński na wojewodę łódzkiego.
Nie mógł łączyć funkcji
Zdzisław Sipiera startował w wyborach do Sejmu z listy w okręgu podwarszawskim. Zajął piąte miejsce, zdobywając 8 131 głosów. Wojewoda nie może łączyć swojej dotychczasowej funkcji ze sprawowaniem mandatu posła. Dlatego po ogłoszeniu wyników wyborów, miał on dwa tygodnie na złożenie rezygnacji do marszałka Sejmu.
Na początku listopada Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało o jego odwołaniu. - Z dniem 11 listopada bieżącego roku Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwołał ośmioro wojewodów oraz dwoje wicewojewodów, którzy w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskali mandaty poselskie - przekazał wiceminister Paweł Szefernaker, który w MSWiA nadzoruje pracę wojewodów.
Do tego czasu zadania wojewody były wykonywane przez wicewojewodę Sylwestra Dąbrowskiego.
Podobne zmiany dotyczą też siedmiu innych województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, lubelskiego oraz łódzkiego. Do Sejmu dostali się także wicewojewodowie opolski i świętokrzyski.