Na dystrybucję podręcznika został ogłoszony przetarg; nie został on dotąd rozstrzygnięty. Złożone zostały cztery oferty. O dystrybucją "Naszego elementarza" ubiegają się: Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe "Technika" Sp. z o.o. z Gliwic, Ogólnopolski System Dystrybucji Wydawnictw Azymut Sp. z o.o. z Warszawy, POLANGLO Sp. z o.o. z Warszawy i ALFA-LOGIS Sp. z o.o. z Błonia. Procedura przetargowa wydłuża się przez zapytania oferentów, wyjaśnienie nieścisłości. Dlatego dystrybucją pierwszej i drugiej części Elementarza zajmie się kurator oświaty.
Kwota zaplanowana na dystrybucję wszystkich czterech części podręcznika, ogłoszona przy otwarciu ofert, to 1 mln 920 tys. zł. Jak zaznaczyła Joanna Dębek, rzeczniczka MEN dla portalsamorzadowy.pl, "niezależnie od tego, jakie rozwiązanie zostanie wybrane, koszty dystrybucji czterech części podręcznika nie przekroczą tej sumy".
23 lipca upłynął termin składania przez szkoły zamówień na przygotowywany na zlecenie MEN darmowy podręcznik dla uczniów I klas szkół podstawowych "Nasz elementarz". Według resortu, zamówiono ponad 577 tys. podręczników dla pierwszaków; w tym 573 tys. podręczników w wersji standardowej (co stanowi 93 proc. zakładanej liczby podręczników) i ponad 4 tys. zaadaptowanych na potrzeby uczniów niepełnosprawnych. Podręczniki zamówiło blisko 12,5 tys. szkół (95 proc. zakładanej liczby szkół).
Zgodnie z majową nowelizacją ustawy o systemie oświaty, uczniowie, którzy 1 września tego roku rozpoczną naukę w I klasie szkoły podstawowej, dostaną darmowe podręczniki. Książki te staną się własnością szkoły, mają służyć co najmniej trzem rocznikom.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>