Ta dwudniowa robocza odprawa pionu prewencji była okazją do spotkania w bardzo szerokim gronie kadry kierowniczej. Do podradomskiej Jedlni-Letnisko przyjechali komendanci miejscy i powiatowi z całego garnizonu nadzorujący pion prewencji wraz z naczelnikami kierującymi prewencją i ruchem drogowym. Dzięki temu możliwe było wszechstronne omówienie wszelkich aspektów tej służby, w którą na terenie podległym KWP zs. w Radomiu zaangażowanych jest 64% wszystkich policjantów.
Spotkanie rozpoczął szef mazowieckich policjantów insp. Cezary Popławski. Zaakcentował obowiązujące priorytety Komendanta Głównego Policji oraz Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Oprócz doskonalenia obsługi obywatela poprzez szybką i skuteczną reakcję Policji na zdarzenie, są to między innymi działania skierowane na wzrost poziomu bezpieczeństwa na drogach, zapewnienie optymalnych warunków pełnienia służby/pracy policjantom i pracownikom policji w celu doskonalenia jakości wykonywanych przez nich zadań, a także działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa imprez masowych.
Dodatkowo Komendant Popławski przypomniał niezwykle ważne w działaniach mazowieckich funkcjonariuszy inicjatywy profilaktyczne ukierunkowane na aspołeczne zachowania, kontynuowanie debat społecznych i przeciwdziałanie przestępczości najbardziej uciążliwej społecznie. Prowadzenie spotkania kontynuował Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Marek Świszcz i poszczególni naczelnicy wydziałów z komendy wojewódzkiej.
Dużo uwagi poświęcono na omówienie szczegółów związanych z odpowiednim planowaniem służby zmierzającym do kierowania do służby maksymalnej liczby policjantów i zapewnieniem prawidłowego nadzoru ze strony przełożonych.
Tak szerokie grono uczestników odprawy pozwoliło na przeprowadzenie wielu spotkań panelowych, które pozwoliły na wypracowanie konkretnych wniosków i wytycznych na najbliższy czas dla całego garnizonu. Między innymi skoncentrowano się, na sferze związanej z przeciwdziałaniem przestępstwom związanym z przemocą w rodzinach z uwzględnieniem policyjnego narzędzia szacowania ryzyka podczas interwencji domowych. Osobne panele objęły kwestie użycia środków przymusu bezpośredniego, bezpieczeństwa imprez masowych, bezpieczeństwa w ruchu drogowym i efektywnego wykorzystania sprzętu służbowego.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>