- W OPP działają ludzie pozytywnie zakręceni. Dziękuję, że jesteście i liczę na to, że będzie was coraz więcej. W ostatnich latach zrobiliście bardzo dużo. Radom jest mekką organizacji pozarządowych. Jest was ok. 600. Wykonujecie pracę społecznie dla dobra innych. Od 2010 roku do dziś gmina wydała ponad 32 mln zł na różne projekty radomskich OPP, a wy sami pozyskaliście ok. 30 mln zł. Pracujemy nad tym, by powstał fundusz wspracia OPP w gminie - powiedział prezydent Andrzej Kosztowniak podczas uroczystej gali wręczenia nagród Radom Obywatelski.
Nagrody przyznane zostały w kategoriach „Dobre Praktyki 2013”, „Dobroczyńca Roku 2013” oraz „Darczyńca Roku 2013”.
Kategoria "Dobre Praktyki" jest przeznaczona dla organizacji najlepszych podmiotów III sektora realizujących przedsięwzięcia nowatorskie i oryginalne, odpowiadające oczekiwaniom i potrzebom mieszkańców, które służą rozwiązywaniu istotnych problemów społecznych, promują działalność sektora pozarządowego oraz budują pozytywny wizerunek miasta Radomia.
Nagrodą główną w konkursie jest laptop, organizacje wyróżnione w konkursie otrzymały aparaty fotograficzne. Laureatem w tej kategorii zostało Polskie Towarszystwo Stwardnienia Rozsianego w Radomiu. Wyróżniono Caritas Diecezji Radomskiej oraz Radomskie Stowarzyszenie "Pomocne Dłonie".
- Cieszę się z tej nagrody. Dziękuję za nią. Działamy od 25 lat. Przez ten czasw towarzystwie pracowało mnóstwo ludzi, którzy pracowali społecznie, nie zatrudniliśmy nikogo. Staramy się pomóc chorym na SM przede wszystkim w rehabilitacji domowej, na basenie, w sali. Spełniamy też marzenia. Byliśmy w Rzymie. Jedziemy do Lourdes, bo wierzymy w cud. Niskie renty, problemy finansowe nie pozwoliłyby na takie wycieczki. Chorzy na SM borykają się z różnymi problemami. W Polsce nie ma narodowego planu SM, który wiąże się z leczeniem. Wywalczyliśmy, by terapia lekowa trwała pięć lat. Niektórym pacjentom ona pomaga. Działamy na rzecz poprawy życia chorych na SM, by przywrócić im godność - mówi Eleonora Rozmańska, prezes Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Radomiu.
Kategoria „Dobroczyńca Roku” ma na celu wyróżnienieosoby fizycznej za społeczne zaangażowanie, wspieranie działalności organizacji pozarządowych. To nagroda dla osób, które są ich członkami lub wolontariuszami, jak również osób, które same realizowały inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności.
Wygrana w tej kategorii ma znaczenie prestiżowe, a nagrodą w niej jest statuetka i dyplom oraz prawo używania tytułu „Dobroczyńca Roku".
Zaszczytny tytuł przyznany został Pani Jadwidze Tworzowskiej działającej na rzecz Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Zarząd Oddziału Rejonowego w Radomiu.
Kategoria "Darczyńca Roku" przeznaczona jest dla osoby prawnej, a w jej ramach nagradzane są firmy, przedsiębiorstwa itp., które w swojej codziennej działalności nie zapominają o najbardziej potrzebujących tego miasta i wspierają swoją obywatelską postawą organizacje pozarządowe, a także zwykłych mieszkańców.
Wygrana w tej kategorii ma znaczenie prestiżowe, a nagrodą w niej jest statuetka i dyplom oraz prawo używania tytułu „Darczyńca Roku".
Laureatem w tej kategorii zostało AIG Lincoln Polska Spółka z.o.o. Kapituła doceniła ich działalność biznesową, którą łączą z ideą dobroczynności poprzez wspieranie innych, którzy potrzebują pomocy.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>