Najpiękniejszymi parkami drugiej edycji konkursu zostały zespół pałacowo-parkowy w Kozienicach, zabytkowy park miejski w Mławie, zespół dworsko-parkowy w Rościszewie oraz Plac Kilińskiego w Kałuszynie. Wyróżnione zostały park im. Hr. Skarbków w Grodzisku Mazowieckim, park naprzeciwko urzędu gminy w Małej Wsi, park rekreacyjno-wypoczynkowy w Miastkowie Kościelnym oraz park u zbiegu ulic Tysiąclecia i Łukasiewicza w Płocku. Nagrody laureatom konkursu wręczył członek zarządu województwa mazowieckiego Wiesław Raboszuk.
Już po raz drugi Samorząd Województwa Mazowieckiego zaprosił samorządy lokalne do zaprezentowania najciekawszych parków i skwerów, które powstały na ich terenie w ciągu ostatnich czterech lat. 5 września spośród trzynastu nadesłanych zgłoszeń komisja konkursowa wyłoniła laureatów (po jednym w każdej z czterech kategorii), a także przyznała wyróżnienia.
Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody: urządzenia wielofunkcyjne Brother MFC-7460DN i statuetki oraz stacje pogody Oregon Scientific BAR 208HG dla wyróżnionych. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe albumy oraz dyplomy.
Najpiękniejszymi parkami drugiej edycji konkursu zostały:
- zespół pałacowo-parkowy, ul. Parkowa w Kozienicach – I miejsce w kategorii parki duże;
- zabytkowy park miejski, ul. 3-go Maja w Mławie – I miejsce w kategorii parki średnie;
- założenie dworsko-parkowe, ul. Armii Krajowej w Rościszewie – I miejsce w kategorii parki małe;
- Plac Kilińskiego w Kałuszynie – I miejsce w kategorii skwery.
Komisja konkursowa przyznała także cztery wyróżnienia. Docenione zostały:
Park im. Hr. Skarbków, ul. Gen. L. Okulickiego x 3-go Maja x W. Bartniaka w Grodzisku Mazowieckim;
Park rekreacyjno-wypoczynkowy, ul. Rynek 6 w Miastkowie Kościelnym;
Park u zbiegu ul. Tysiąclecia i Łukasiewicza w Płocku
Park naprzeciwko Urzędu Gminy w Małej Wsi.
Konkurs został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie www.wfosigw.pl.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >
Wiemy, gdzie są najpiękniejsze parki na Mazowszu
W piatek podczas uroczystej gali wręczenia nagród ogłoszone zostały wyniki II edycji konkursu na „Najpiękniejsze Parki Mazowsza”. Spośród trzynastu zgłoszeń jury wyłoniło czterech laureatów, a także przyznało cztery wyróżnienia.

Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu
Dodaj komentarz
Przeczytaj też:

Wielkanocny remis Radomiaka w Niepołomicach

Nowa lokalizacja Izby Przyjęć Planowych

Gombrowicz w podróży: z Paryża do Radomia

Trwa realizacja programu Miasto Przyjaznych Zmian
![Pogoda w Radomiu. Prognoza na dziś i najbliższe siedem dni [SPRAWDŹ]](./zarzadzanie/uploads//artykuly/artykuly/2025/04/58128/8eb48e6047a8b310df3863900f496042-310-180.jpg)
Pogoda w Radomiu. Prognoza na dziś i najbliższe siedem dni [SPRAWDŹ]
![Radomianie robią przedświąteczne zakupy. Wielu kupujących na targowisku Korej [ZDJĘCIA]](./zarzadzanie/uploads//artykuly/artykuly/2025/04/58127/6a9b8aa204635b57696c0f8144e886f3-310-180.jpg)