Zbliżający się weekend z całą pewnością będzie obfitował w spotkania towarzyskie, na których wiele osób będzie pić alkohol. Wszystko to za sprawą zbliżających się „andrzejek”. Niestety, najprawdopodobniej wiele z tych osób wsiądzie później za kierownicę pojazdów.
Chyba każdy jest świadom konsekwencji takiego postępowania. Kierowanie pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem popełnionym z winy umyślnej, za które można iść do więzienia na okres 2 lat. Oczywistym jest też w takim przypadku utrata prawa jazdy. Trzeba też koniecznie pamiętać, że alkohol w bardzo znacznym stopniu, a niekiedy wręcz całkowicie ogranicza możliwość reakcji na sytuacje mogące przydarzyć się na drodze. W takiej sytuacji praktycznie pewnym jest kolizja lub wypadek, a gdy do tego dojdzie, a w zdarzeniu są osoby ranne lub zabite konsekwencje dla sprawcy mogą okazać się katastrofalne.
- Wykażmy się więc rozsądkiem i odpowiedzialnością, jako kierowcy ale i jako ich pasażerowie, rodziny i znajomi, bo przecież niejednokrotnie zdarza się, że widząc nietrzeźwego ojca, brata lub znajomego wsiadającego za kierownicę nie reagujemy. W ten sposób aprobujemy jego postępowanie, a w konsekwencji stajemy się współwinni tragicznym konsekwencjom takich zachowań - mówi Andrzej Lewicki z zespołu prasowego KWP w Radomiu.
- Pamiętajmy też, że w tym czasie na drogach należy się spodziewać więcej patroli „drogówki”. Policjanci podczas służby będą kontrolować znacznie więcej kierujących niż zwykle, a ich kontrole będą głównie ukierunkowana na badanie trzeźwości - zaznacza Lewicki
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>