Kierunek ruszy dzięki podpisanym dwóm porozumieniom podpisanym 21 litego 2013 roku. Pierwsze dotyczy porozumienia między UTH a Spółką Poland Business Park XI, a drugie porozumienia między uczelnią a czterema spółkami miejskimi: Radomskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego „Administrator”, Radomskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej „RADPEC”, Wodociągami Miejskimi w Radomiu i Przedsiębiorstwem Produkcyjno-Usługowo-Handlowym „RADKOM”. Studia Podyplomowe będące przedmiotem zawartych porozumień skierowane będą do absolwentów studiów pierwszego oraz drugiego stopnia różnych kierunków studiów, zainteresowanych specjalizowaniem się w branży usług outsourcingowych.
- Stworzyliśmy ten kierunek dla 80 osób, Sądzę, że to dobry początek. Jeśli kierunek przyniesie zamierzone efekty mam nadzieję, że do systemu dołączą kolejne podmioty gospodarcze. Czesne będzie minimalne i liczę na to, że ta zasada utrzyma się przez kilka najbliższych lat. W system zaangażowane są spółki miejskie, ponieważ to na nie mamy największy wpływ – powiedział podczas środowej konferencji Igor Marszałkiewicz, wiceprezydent Radomia. Dzięki zawartym porozumieniom opłaty za czesne będą znacznie niższe. - Jeden semestr kosztuje ok. 1800 złotych, jednak to udziałowcy poniosą większość kosztów, dlatego studenci zapłacą po 500 złotych za jeden semestr, a 1 tysiąc za rok – wyjaśnił Zbigniew Łukasik, rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego.
Zajęcia odbywać się będą w trybie studiów niestacjonarnych i potrwają dwa semestry. Kierunek ruszy w dwóch ciągach, pierwszy rozpocznie się już w kwietniu, drugi w październiku. Kierunek przewiduje 255 godzin wykładowych, w ciągu których studenci poznają zagadnienia m.in. z: rachunkowości finansowej, mikroekonomii, ubezpieczeń w biznesie, komunikacji i negocjacji, IT, kultury biznesu, aspektów prawnych prowadzonych działań. Zajęcia dotyczące praktycznych aspektów biznesu będą prowadzone przez przedstawicieli podmiotów, z którymi zostało zawarte porozumienie. Podczas rekrutacji, która dopiero ruszy, będzie brana pod uwagę ocena z dyplomu, a w przypadku dużej ilości kandydatów, rozmowa kwalifikacyjna.
- Z radością wpisaliśmy się w tę inicjatywę. Podczas naszej praktyki zauważyliśmy, że wielu studentów nie wie na przykład, jak wygląda faktura i nie rozumie praktycznych aspektów tego, czego uczy się na studiach. Ten projekt to bardzo fajna i ciekawa rzecz w Radomiu – powiedział Mirosław Szydelski, przedstawiciel Poland Business Park XI. Jak podkreślił Zbigniew Łukasik, rektor UTH, kierunek ten ma podnieść poziom kwalifikacji studentów na drodze w poszukiwaniu pracy w sektorze nowoczesnych usług. Jak zapowiadają władze uczelni, program studiów zapewni wysoki poziom prowadzonych zajęć. Wśród wykładowców znajdzie się kadra dydaktyczna Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego, przedstawiciele PwC, jednej z najbardziej prestiżowych firm konsultingowych oraz stowarzyszenie ASPIRE, które zrzesza największe światowe firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych działających na terenie Polski.