Kontrakt będzie realizowany w systemie "Projektuj i buduj", a jego wartość to 729,4 mln zł. Teren budowy zostanie przekazany wykonawcy do końca sierpnia. Pierwsze prace będą mogły rozpocząć się jeszcze w tym roku. – Jako mieszkanka Radomia bardzo cieszę się z tej inwestycji, bo obwodnica odciąży ulice w tej części miasta i zapewni płynny przejazd na trasie pomiędzy Warszawą, a Krakowem – mówiła minister Maria Wasiak.
W ramach kontraktu przewidziane zostało zbudowanie fragmentu trasy S7 o długości ok. 24,65 km. W założeniach tego odcinka drogi ekspresowej, przewidziano po 2 pasy ruchu w obu kierunkach, 4 węzły drogowe, 20 wiaduktów, 4 mosty i 2 kładki dla pieszych. Równolegle wzdłuż trasy zbudowane zostaną drogi dojazdowe. Wjazd na obwodnicą będzie możliwy na węzłach: Radom Północ (w Jedlance), Radom Zachód (w Mleczkowie), Wolanów i Radom Południe (w Młodocinie). Obwodnica na całej swojej długości będzie budowana po nowym śladzie.
- Budowa zachodniej obwodnicy Radomia to bardzo ważna inwestycja podnosząca komfort życia mieszkańców miasta. Jednocześnie mam nadzieję, że będzie ona impulsem rozwojowym, ożywi gospodarczo tereny po zachodniej stronie Radomia, a to z kolei z czasem zaowocuje nowymi miejscami pracy. Życzę wykonawcy, abyśmy za 30 miesięcy spotkali się w równie dobrej atmosferze przy okazji otwarcia obwodnicy – mówił prezydent Radosław Witkowski.
Obecnie w budowie jest także 22-kilometrowy odcinek trasy S7 od Radomia do granicy województwa mazowieckiego. - W tej perspektywie chcemy przebudować całą drogę krajową numer 7. Prace będą prowadzone łącznie na długości 300 kilometrów - zapowiedziała minister Maria Wasiak.
Najszybsze informacje z Radomia wprost na Twojego Facebooka:
KLIKNIJ I POLUB NAS TERAZ >>