Poniedziałek 21 kwietnia
Anzelma, Bartosza, Konrada

Uczyli dzieci, jak zachowywać się w kontaktach z obcymi

mkj 2014-01-31 09:30:00

Niebezpieczny kontakt z obcym – to najważniejsze zagadnienie, jakie omawiali radomscy policjanci w szkole w Mazowszanach.

Każde dziecko powinno znać zasady postępowania w różnych miejscach, czy też sytuacjach życiowych. Najmłodsi mogą stać się ofiarami przestępstwa chociażby z uwagi na ich naturalną ufność, w tym do osób nieznanych. Dlatego dziecko powinno zawsze wiedzieć, żeby nie otwierać drzwi obcej osobie, nie wsiadać z kimś takim do auta, czy też nie oddalać się z nieznajomym z placu zabaw. A o każdej takiej sytuacji powinno powiadomić rodzica, nauczyciela lub inną bliską osobę.

Zajęcia z uczniami przeprowadzili policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, asp. Kamila Adamska i sierż.sztab. Paweł Lenarcik.

Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy?  POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>

Komentarze naszych czytelników

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu

Dodaj komentarz

Nie przegap