- Uchwała została sprawdzona przez prawników. Uznali, że jest niezgodna z prawem. Złożyliśmy odwołanie do wojewody w tej sprawie - mówi Jerzy Kowalik z Radomskiego Samorządu Obywatelskiego. - Proponowaliśmy, by ta wielka połać ziemi była przeznaczona na centrum logistyczne dla radomskiego lotniska cargo. Poza tym wyznaczenie 40 ha na handel zniszczy rodzimą przedsiębiorczość. Przestrzeń publiczna wymrze w naszym mieście. W uchwale jest zapis, że miasto ma przeznaczyć 12,5 mln zł na remont węzła komunikacyjnego w tym rejonie. Pieniądze na tę inwestycję pójdą z naszych kieszeni. W czyim interesie działamy? - pyta Jerzy Kowalik.
Jerzy Kowalik zwrócił również uwagę na opłaty planistyczne, zapisane w uchwale, które być może przeoczyli mieszkańcy Brzystówki, zadowoleni z uchwalenia planu tego terenu.
- Uchwała była przegłosowana błyskawicznie. Ale mieszkańcy chyba nie doczytali, że w muszą zapłacić miastu prawie 12 mln zł opłat planistycznych - mówi Kowalik.
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Radomia „Brzustówka – I etap” został przyjęty 17 marca br. obejmuje teren w obrębie ulic: Żółkiewskiego, Mieszka I, Energetyków i Brzustowskiej. Zadaniem planu jest stworzenie podstaw do prowadzenia działalności realizacyjnej na obszarze planu zgodnie z określoną funkcją.
Teren Brzustówki został podzielony na strefy funkcjonalne: strefę zabudowy usługowej o charakterze ogólno miejskim i regionalnym, teren usługowo-mieszkaniowy, teren urządzeń i tras komunikacyjnych, teren rezerwy dla urządzeń i tras komunikacyjnych. Największą strefą jest ta przeznaczona na zabudowę usługową o charakterze ogólno miejskim i regionalnym. Na tym terenie mogą powstać różnego rodzaju usługi, m.in. administracja, handel, gastronomia, kultura i sport.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>