W budynku zamontowano już także oświetlenie wewnętrzne, systemy bezpieczeństwa, telewizji i przeciwpożarowe. Działa też system wentylacyjny wraz z klimatyzacją. Ostatnim etapem prac w obiekcie będzie ułożenie podłóg oraz zamontowanie stanowisk do obsługi pasażerów i bagażu.
Nadal trwa procedura wyłaniania najemców lokali handlowych i gastronomicznych. - Na początku grudnia opublikowaliśmy zaproszenia do dwuetapowego postępowania, dopuszczając szeroką konkurencję, zapewniając tym samym przejrzystość postępowania i równy dostęp wykonawcom. W poniedziałek 23 grudnia upłynął termin składania ofert wstępnych. Kolejnym etapem będą negocjacje. Z tego też powodu do czasu zakończenia postępowania nie możemy udzielać szczegółowych informacji - mówi Kajetan Orzeł - rzecznik Portu Lotniczego Radom.
Przypomnjmy Port Lotniczy Radom w pierwszym okresie działalności będzie obsługiwał lotnictwo ogólne General Aviation, czyli wszystkie operacje z wyjątkiem rejsowych.
Pierwsze loty planowane są na 19 czerwca przyszłego roku. Pierwszy lot odbędzie się do Egiptu. Przeloty do słonecznego kraju będą prowadzone do końca października. Możliwe, że będą odbywały się przez cały rok.
Z uwagi na liczne podróże mieszkańców regionu radomskiego do Wielkiej Brytanii, Włoch i Skandynawii, a także do Niemiec i Francji, port lotniczy chciałby uruchomić połączenia również do tych państw.
- Regularne operacje pasażerskie będą możliwe po oddaniu do użytku pomocy nawigacyjnych DVOR/DME, co nastąpi na przełomie wiosny i lata 2014 roku. Inwestycję tą finansuje Polska Agencja Żeglugi Powietrznej- mówi Kajetan Orzeł.
Planowana jest także działalność związana z cargo, ale władze spółki podkreślają, że łatwiej jest rozpocząć działalność od przewozów pasażerskich.
Obecnie w porcie pracuje 60 osób. Docelowo ma być ich 200.
W ostatnim czasie spółka zakupiła dwa autobusy MAN z 1993 r. za 100 tys. Będą mogły jednorazowo przewieźć 200 osób. Planowane są zakupy kolejnych pojazdów.
Budynek terminala posiada prawie 3 tysiące mkw. powierzchni użytkowej. Jest to obiekt wolnostojący parterowy o konstrukcji stalowej, jednokondygnacyjny. Koszt zakupu terminala to 2 miliony złotych netto. Terminal został zakupiony od lotniska łódzkiego. Obiekt będzie przystosowany do obsługi nawet 3 milionów pasażerów rocznie.
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>
Trwają prace wykończeniowe w budynku terminala Portu Lotniczego Radom
Budynek przyszłego terminalu Portu Lotniczego jest już z zewnątrz gotowy. W środku trwają prace wykończeniowe. Wybudowane są już pomieszczenia dla służb operacyjnych lotniska, Straży Granicznej, Służby Celnej, Policji, Straży Ochrony Lotniska oraz służb handlingowych.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu