Targi otworzył prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik, rektor UTH i prezydent Radomia - Andrzej Kosztowniak.
- Mam nadzieje że te targi przyczynią się do wzrostu zainteresowania innowacyjnymi rozwiązaniami - mówił rektor witając zgromadzonych.
- Cieszę się że tego typu wydarzenia w ogóle się odbywają na uniwersytetcie, bo to jest miejsce najbardziej predysponowane do tego - mówił prezydent, zapewniając, że miasto wspiera inicjatywy, które przyczyniają się do rozwoju innowacyjności. Prezydent podkreślał, że innowacje dotyczą też wielu radomskich firm. W przypadku radomskiego biznesu innowacyjną formą jest tworzenie klastrów, które są wspierane przez samorząd. - W Radomiu 13 firm branży metalowej stworzyło taki klaster, dzięki czemu mogą m.in. wymieniać się doświadczeniami - tłumaczył prezydent.
Wśród licznych nowinek techniki, które można obejrzeć na targach, sporym zainteresowaniem cieszył się system firmy Unikkon, który służy temu, aby rozpoznawać mowę potoczną i zamieniać ją na tekst. Wykorzystywany jest często w administracji publicznej czy przez lekarzy robiących opisy różnych badań.
- Polega to na tym, że lekarz zamiast siedzieć i wpisywać na klawiaturze opis badania może wziąć mikrofon do ręki i podyktować ten opis, a zostanie on zapisany w postaci tekstu w systemie w którym pracuje albo w Wordzie. Chodzi o to, aby rozpoznawać mowę i nie tracić czasu na pisanie - tłumaczy Jerzy Górski z Firmy Unikkon. Dzięki temu systemowi pracownicy wielu zawodów oszczędzają mnóstwo czasu.
- Mamy też wersję na telefony komórkowe i urządzenia z systemem android. Gama naszych produktów jest bardzo duża a ich ceny wahają się od 900 złotych za narzędzia do indywidualnego zastosowania do kilkuset tysięcy za narzędzia np. do firm call centre - mówi Jerzy Górski z Firmy Unikkon.
Podczas targów na amatorów nowych technologii czekały pokazy druku 3D, detektory ruchu kołowego i gazów, a także przykłady inteligentnych programów antywirusowych i systemów do zarządzania przedsiębiorstwem. Wśród nowinek wystawianych na targach znaleźć można było nowatorskie narzędzia pomiarowe oraz innowacyjne systemy izolacji warstwowych, bezwykopowe metody budowy podziemnych instalacji oraz przykłady zastosowań technik próżniowych.
Wśród prezentujących się firm zanalazła sie także BBTB Group, która promowała swój innowacyjny i ekologiczny produkt, który ma zrewolucjonizować branżę rozpałek. - Jest to produkt przydatny każdemu, kto ma dość tradycyjnego sposobu rozpalania w kominku czy grillu. Eko-ognisko zapewnia szybkie, bezpieczne i ekologiczne rozpalenie ognia wszędzie, gdzie jest to potrzebne - mówi Wiesław Bogacz BBTB Group.
Jak zapewniają producenci dzięki wykonanemu z naturalnych surowców (tektura, suche drewno i mała ilość parafiny) eko-ognisku potrawy z grilla nie będa przesiąkniete chemikaliami.
Jedną z radomskich firm prezentujących się podczas targów był Tyflokom, która oferuje profesjonalne kursy komputerowe dla osób niewidomych i niedowidzących. Dzięki mobilnej pracowni komputerowej Dell, z oferty firmy mogą skorzystać także klienci z najbardziej odległych zakątków Polski.
Wśród wystawców są między innymi: ARTVAC-Plus, Altix, ActivTek, iPlanet, ALTIX, UNIKKON INTEGRAL, Geoplan, SIM, Geotronics Polska, KSK Developments, NOVAVIS, Jumarpol.
Patronat honorowy nad wydarzeniami objęli: Jego Magnificenja Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu prof. dr hab. inż. Zbigniew Łukasik, Prezydent Radomia Pan Andrzej Kosztowniak.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja Radom24.pl
Chcesz szybciej dowiadywać się o nowych wydarzeniach i czytać najświeższe newsy? POLUB NAS NA FACEBOOKU. ZRÓB TO TERAZ >>
Targi Innowacji przyciągnęły fanów nowoczesnych technologii [ZDJĘCIA]
W holu głównym Wydziału Ekonomicznego przy ul. Chrobrego 31 odbyły się Targi Innowacji organizowane w ramach projektu "B+R=Przyszłość". Prezentowało się 30 firm przedstawiających najnowsze i najciekawsze rozwiązania technologiczne, procesowe i organizacyjne w ich branżach – budownictwie, energetyce, inżynierii, elektronice i informatyce.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu