Dodatkowo Sąd Odwoławczy stwierdził naruszenie przez Sąd I instancji zasady bezpośredniości, poprzez dokonanie oceny dowodów na posiedzeniu związanym ze wstępną kontrolą aktu oskarżenia oraz naruszenie przepisów postępowania karnego poprzez oparcie się w dowodzie przeprowadzonym niezgodnie z obowiązującą procedurą. Dlatego Sad Odwoławczy uchylił umorzenie i sprawę przekazał Sądowi Rejonowemu w Radomiu do kontynuowania postępowania.
Sąd Rejonowy w Radomiu II Wydział Karny 12 kwietnia 2012 roku umorzył postępowanie karne przeciwko 12 pracownikom spółki Rolmlecz z powodów braku dowodów.
Prokurator złożył zażalenie do tego postanowienia, zaskarżając go w całości, zarzucając mu m. in.: błąd w ustaleniach faktycznych, przyjętych za podstawę orzeczenia, mający wpływ na jego treść. Według niego wynika w sposób oczywisty, że z zebranego w sprawie materiału dowodowego zarzucane im czyny są jak najbardziej podstawne.
Przypomnijmy, że prokuratura w tej sprawie postawiła akt oskarżenia 12 osobą. Wśród nich są trzej byli członkowie zarządu Rolmlecz Tadeusz B., Stanisław W. oraz Janusz P. Mieli oni od 1 lipca 2003 r. do 18 lipca 2007 r. przekazać korzyści majątkowe członkom zarządu PSS Społem w Radomiu, w Puławach oraz Lublinie. W zamian oczekiwali, by z tychże sklepów zniknęły wyroby innych firm.
Sprawa Rolmleczu na posiedzeniu niejawnym
W Sądzie Okręgowym w Radomiu odbyło się posiedzenie niejawne, na którym odczytano uzasadnienie uchylenia decyzji o umorzeniu sprawy dotyczącej Rolmleczu. W uzasadnieniu przedstawiono, że umorzenie na posiedzeniu przed rozprawą nie jest dopuszczalne.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu