SMS interwencyjny działa, przypomnijmy, od 2 grudnia 2011 roku. - Zaproponowana przez nas anonimowa forma informowania o zagrożeniu w autobusie komunikacji miejskiej sprawdza się. Od początku bieżącego wpłynęłodo nas ponad 60 wiadomości - powiedział Piotr Stępień, rzecznik Straży Miejskiej.
Co najczęściej zgłaszają pasażerowie autobusów? - Najczęściej informowani jesteśmy o spożywaniu alkoholu w autobusie, zakłócaniu ładu i awanturnikach oraz o osobach nietrzeźwych śpiących w pojazdach - wymienia Stępień.
Przypomnijmy, że w przypadku zagrożenia w autobusie komunikacji miejskiej w treści SMS-a interwencyjnego, wysłanego na numer 604-345-986, trzeba precyzyjnie podać następujące dane:
- numer linii, którą obsługuje dany autobus;
- numer boczny autobusu (znajduje się on również wewnątrz pojazdu - z przodu i z tyłu);
- aktualną lokalizację autobusu (najlepiej podać pełną nazwę przystanku);
- kierunek jazdy autobusu (najlepiej podać nazwę docelowego przystanku końcowego);
- rodzaj zdarzenia (na przykład bójka, wandalizm, agresywny pasażer, picie alkoholu itp.).
Opłata za jednego SMS-a według stawek operatora. – Zachęcam do wysyłania sms-ów. To naprawdę działa, a zgłaszający interwencję są bezpieczni – dodał rzecznik.
SMS interwencyjny nadal działa
Od początku roku z SMS-a interwencyjnego skorzystano ok. 60 razy. - Radomianie nie zapomnieli i nadal chętnie korzystają z tej formy informowania nas o łamaniu przepisów - powiedział nam Piotr Stępień, rzecznik Straży Miejskiej w Radomiu.
Komentarze naszych czytelników
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu